Завантажити ще

Помер художник і один із засновників одеського концептуалізму Володимир Наумець

Помер художник і один із засновників одеського концептуалізму Володимир Наумець
Фото: facebook.com/msmo.odesa

Помер український художник, перший одеський концептуаліст, один із провідних нонконформістів, автор живописних, графічних робіт, відеоарту та перформансів - Володимир Наумець. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Музею сучасного мистецтва Одеси.

- З глибоким сумом колектив Музею сучасного мистецтва Одеси дізнався про несподіваний відхід з життя Володимира Петровича Наумця – видатного українського митця і нашого друга. Відхід Володимира Наумця – це величезна втрата для мистецької спільноти України та світу. Його творча спадщина назавжди залишиться невичерпним джерелом натхнення та предметом глибокого вивчення. Вічна пам'ять великому Митцю, - йдеться в повідомленні.

Наумець залишив по собі глибокий слід у світі мистецтва як візіонер, що розсував межі уявного та значно вплинув на формування сучасної української арт-сцени. Його роль у становленні українського й міжнародного мистецького простору важко переоцінити. Один із ключових представників одеського неофіційного мистецтва, він був піонером концептуалізму в Одесі.

Наумець одним із перших в Україні почав експериментувати з новітніми формами вираження - у його роботах з'являлися неонові світлові елементи, що органічно інтегрувалися в мистецькі інсталяції, формуючи унікальну візуальну мову. Його творчість, де поєднувались абстракція та іконографічні мотиви, завжди була пронизана глибоким символізмом та духовністю. Перформанси, як-от "Знак на снігу", стали культурними явищами, що засвідчили його неповторне бачення дійсності.

- Для Музею сучасного мистецтва Одеси Володимир Наумець був особливо близькою постаттю. Ми пам'ятаємо його не лише як майстра живопису, графіки, відео-арту та перформансів, а й як людину, чия внутрішня сила та інтелектуальна глибина надихали всіх, хто мав честь з ним спілкуватися. Ми пишаємося тим, що значна частина його творчого доробку зберігається у наших фондах та доступна для майбутніх поколінь, - додали у музею.