22 листопада
Завантажити ще

У ГБР спростовують, що відкликали клопотання про арешт Порошенка – але ця інформація є у ухвалі Печерського суду

У ГБР спростовують, що відкликали клопотання про арешт Порошенка – але ця інформація є у ухвалі Печерського суду
Фото: Павло ДАЦЬКОВСЬКИЙ.

Інформація про те, що Державне бюро розслідувань відкликало з Печерського районного суду Києва клопотання про обрання п'ятому президентові України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою не відповідає дійсності. Про це 4 січня повідомляє прес-служба ДБР.

- Державне бюро розслідувань зазначає, що оприлюднена сьогодні інформація про нібито відкликання з Печерського районного суду міста Києва 29 грудня 2021 року слідчим ДБР клопотання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою щодо п'ятого президента України не відповідає дійсності. Щоб уникнути маніпуляцій та подальших інформаційних спекуляцій навколо даного кримінального провадження, повідомляємо, що вищевказана опублікована у ЗМІ інформація не відповідає дійсності, зазначені процесуальні рішення не приймалися, - йдеться у повідомленні.

Водночас у ухвалі Печерського суду від 29 грудня дійсно міститься інформація про те, що слідчий суддя ухвалив повернути прокурору клопотання, і ця ухвала оскарженню не підлягає.

Згідно з ухвалою, до суду надійшло клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ Головного слідчого управління ДБР Максима Дзвоника про застосування щодо Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Але до початку розгляду клопотання прокурор подав заяву про повернення клопотання "для доопрацювання".

Зазначається, що слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження та заяву прокурора про повернення клопотання, дійшов висновку, що Кримінальним процесуальним законодавством не передбачено повернення клопотання за заявою слідчого/прокурора.

Водночас, він вирішив виходити з принципу диспозитивності кримінального провадження (диспозитивність полягає у вільному використанні сторонами кримінального провадження своїх матеріальних та процесуальних прав – наприклад, права подавати або не подавати доказ, давати свідчення або відмовитися від дачі свідчень, заявляти клопотання чи ні, - прим. авт.) і вирішив повернути клопотання.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

20 грудня Державне бюро розслідувань повідомило Порошенка про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. У зв'язку з неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто воно було надіслано за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи. Замість Ірини Венедиктової, яка пішла у відпустку, підозру підписав один із її заступників, Олексій Симоненко.

Раніше у цій же справі підозра в держзраді була озвучена Віктором Медведчуком. Його суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Ще одним підозрюваним у цій справі є колишній міністр енергетики Володимир Демчишин.

Петро Порошенко зараз перебуває за кордоном, він обіцяв повернутися до України у середині січня. Прокуратура наполягатиме на його арешті із заставою у мільярд гривень.

Посольства США та Великобританії, а також Європарламент, виступили із заявами про те, що очікують справедливого, вільного від політичних мотивів розслідування.

29 грудня у кількох соратників Петра Порошенка пройшли обшуки.