22 листопада
Завантажити ще

Україна стала асоційованим членом програми НАТО з розробки технологій для армії

Україна стала асоційованим членом програми НАТО з розробки технологій для армії
Фото: REUTERS

Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил країн НАТО. Про це у вівторок, 12 липня, повідомили у Міністерстві оборони України.

- За результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group Україну прийнято до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО, - йдеться на сайті

- Україна має потужний ІТ-потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки, – прокоментував міністр оборони Олексій Резніков.

Очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Марат Утюшев назвав подію "знаковим рішенням". Він подякував за підтримку заявки німецьким партнерам. 

- Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі, – пояснив Утюшев.

Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.

Офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони на засіданні MIP Steering Group презентували потенціал України на прикладі роботи «Дельти» - системи ситуаційної обізнаності, що з 2016 року розробляється українськими військовими ІТ-фахівцями. Вона супроводжує бійців на полі бою, сповіщаючи про розташування сил супротивника. 

Прапор України буде включений у шаблон оформлення всіх документів МІР. Асоційовані члени мають ті ж права та привілеї, що й повноправні члени, але не мають права голосу за рішення в рамках програми. Організація зустрічається чотири рази на рік у Німеччині. 

mip.army.gr

mip.army.gr