22 листопада
Завантажити ще

Голова ПАР назвав 10 ідей для завершення війни в Україні

Голова ПАР назвав 10 ідей для завершення війни в Україні
Фото: gettyimages.com

Війна в Україні має бути врегульована за допомогою переговорів дипломатичним шляхом. Про це заявив президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса під час пресконференції у Києві, пише "Інтерфакс-Україна".

- Ми впевнені, що, рухаючись до цього світу, тому що всі війни колись закінчуються, ми віримо, що ця війна має закінчитися якнайшвидше через переговори та дипломатичним шляхом, - заявив він.

Так, Рамафоса назвав 10 основних "складових" позицій країн Африканського Союзу щодо українсько-російської війни. Серед них – необхідність деескалації конфлікту.

– Сьогодні під час нашого візиту ми чули ракетні удари. Така діяльність не дуже добре працює для встановлення миру. Тому ми говоримо про необхідність деескалації з обох боків, щоб світ знайшов спосіб прийти та врегулювати ситуацію, - наголосив він.

Наступною складовою президент ПАР назвав необхідність поваги до суверенності держав і народів відповідно до статуту ООН. Також він наголосив на важливості гарантій безпеки для всіх країн світу.

Як зазначив Рамафоса, Україна та РФ також мають забезпечити експорт зернових та добрив. За його словами, однією з причин візиту делегації до України стали негативні наслідки війни, які зазнає Африка.

– Наші ціни на зерно зросли, у нас також брак добрив, і ціни на них підвищилися, – сказав лідер ПАР.

Сьомим основним елементом Рамафоса назвав гуманітарні питання – гуманітарна підтримка тих, хто став жертвами війни, хто страждає. "Ми підтримуємо цю гуманітарну допомогу", - наголосив він.

Згідно з поданням Африки, восьмим ключовим компонентом є обов'язковий обмін полоненими, включаючи повернення дітей. Дев'ятою складовою, за словами президента ПАР, є повоєнне відновлення та надання допомоги постраждалим від війни.

Десятим основним елементом, виділеним Рамафосою, є те, що під час дискусій президент Зеленський наголосив на необхідності просування далі та покращення взаємодії з країнами Африки.