25 листопада
Завантажити ще

У Давосі розпочався Всесвітній економічний форум, на ньому виступить президент України

У Давосі розпочався Всесвітній економічний форум, на ньому виступить президент України
Фото: REUTERS/DENIS BALIBOUSE

В швейцарському Давосі 15 січня розпочався Всесвітній економічний форум (WEF), у якому беруть участь понад сотня глав держав та урядів. Як повідомляється у пресрелізі WEF, 54-та щорічна зустріч форуму триватиме до 19 січня. 

Тема форуму - "Відновлення довіри". Вона спрямована на створення простору для повернення до фундаментальних принципів довіри, таких як прозорість, послідовність і підзвітність.

Участь у заході візьмуть понад 100 представників урядів з усього світу, ключові міжнародні організації, 1000 компаній-партнерів форуму, лідери громадянського суспільства, провідні експерти, молодь, соціальні підприємці та представники ЗМІ.

Програма форуму охоплює чотири взаємопов'язані пріоритети: "Досягнення безпеки та співпраці в розколотому світі", "Створення зростання та робочих місць для нової ери", "Штучний інтелект як рушійна сила економіки та суспільства" і "Довгострокова стратегія щодо клімату, природи та енергії".

За словами президента форуму Берге Бренде, цьогорічна сесія у Давосі відбувається на тлі найскладнішого геополітичного та геоекономічного періоду за останні десятиліття. Він висловив надію, що Всесвітній економічний форум допоможе покращити спілкування між лідерами глобального бізнесу, урядів та громадянського суспільства, зокрема, для спільної роботи над використанням технічного прогресу у промисловості, науці та суспільстві.

Основні чотири ключові напрямки форуму:

  • Досягнення безпеки та співпраці в розколотому світі: Обговорення шляхів вирішення безпекових криз, таких як збройні конфлікти на Близькому Сході та вторгнення РФ в Україну. Підкреслено важливість глобальної співпраці у виявленні, запобіганні та управлінні конфліктними ризиками.
  • Створення робочих місць для нової ери: Сприяння створенню робочих місць, особливо в умовах високого рівня безробіття через економічне збавлення та наслідки пандемії. Стратегія повинна бути орієнтована на людину та запобігати "витоку мозків".
  • Штучний інтелект як рушійна сила для економіки та суспільства: Обговорення технологічних досягнень, включаючи 5/6G і квантові обчислення, ризиків розвитку ШІ та його використання для суспільної вигоди. Акцент на проблемах регулювання та зробленні ШІ безпечним і ефективним.
  • Довгострокова стратегія щодо клімату, охорони природи та енергії: Обговорення проблем клімату та стратегій досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

РФ участі у форумі не бере.  Україну представлятиме президент Володимир Зеленський, який виступить із спеціальним зверненням 16 січня.