25 листопада
Завантажити ще

Україна обговорює необхідність створення військових комендатур у Курській області, — Зеленський

Україна обговорює необхідність створення військових комендатур у Курській області, — Зеленський
Фото: president.gov.ua

Влада України обговорює необхідність створення військових комендатур у Курській області. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своїх соціальних мережах.

- Нарада щодо ситуації в Курській області. Обговорили ключові питання. Безпека, гуманітарна допомога, створення за необхідності військових комендатур, — написав він та опублікував відео наради за участі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, голови МВС Ігоря Клименка, главі Мінреінтеграції Ірини Верещук, омбудсмена Дмитра Лубінця та керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Зеленський додав, що Україна захищає себе та життя своїх людей у прикордонних громадах і здійснює активні дії на російській території. 

- Наші сили суворо дотримуються вимог міжнародних конвенцій та міжнародного гуманітарного права, — підсумував він.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець написав у своєму телеграм-каналі, що на нараді обговорювалися питання стабілізаційних заходів у Курській області. У реалізації свого права на самооборону, відповідно до статті 51 Статуту ООН, Україна має право не лише захищатися, але й повинна дотримуватися усіх міжнародних конвенцій та вимог міжнародного гуманітарного права.

- Тож наші військові з метою самооборони сформували «буферну (санітарну) зону» на території Курської області. Спільно з усіма учасниками наради обговорювали гарантії безпеки на цій території. Це стосується дотримання Україною міжнародного гуманітарного права, Гаазьких конвенцій 1907 року та Женевських конвенцій. Українські військові повністю дотримуються цих зобовʼязань. Також на нараді обговорили питання доступу представників МКЧХ, ООН та інших неупереджених міжнародних організацій у здійсненні гуманітарних заходів. У «буферній зоні» має забезпечуватися постачання продовольства, медикаментів та інших необхідних цивільному населенню речей, — заявив він.

Віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла, що цивільні росіяни перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права, якого Україна повністю дотримується. Тому силами українських військових планується:

1. Проведення гуманітарних операцій з метою підтримки цивільних осіб у межах зазначеної зони. 

2. Відкриття гуманітарних коридорів для евакуації цивільних осіб як у бік Росії, так і в бік України. 

3. Допуск міжнародних гуманітарних організацій до зазначеної зони з метою гуманітарного реагування, а також моніторингу гуманітарної ситуації.

На сайті президента України йдеться, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів, що за необхідності на території Курської області будуть створені військові комендатури. Ірина Верещук та Дмитро Лубінець поінформували про постачання гуманітарної допомоги в населені пункти Курської області, які перебувають під контролем України. 

Ігор Клименко повідомив, що мешканці населених пунктів у зоні проведення оборонної операції України в Курській області були покинуті Росією без найнеобхіднішого.

- Зараз військові надають МВС інформацію щодо потреб у забезпеченні місцевих питною водою, продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни, щоб у координації з іншими відповідними органами ми змогли якнайшвидше організувати гумдопомогу, — написав він.

  • Раніше 14 серпня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів президентові Володимиру Зеленському, що Сили оборони України завершили пошук та знищення противника у місті Суджа Курської області.
  • Також 14 серпня у національному телемарафоні вперше показали репортаж із Суджі Курської області. Його автором стала журналістка телеканалу "1+1" Наталія Нагорна.