4 грудня
Завантажити ще

Генсек НАТО застеріг Трампа від поганої мирної угоди для України

Генсек НАТО застеріг Трампа від поганої мирної угоди для України
Фото: nato.int

США зіткнуться зі «страшною загрозою» з боку Китаю, Ірану і Північної Кореї, якщо Україну підштовхнуть до підписання мирної угоди на умовах, вигідних Росії. Про це генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа, розповів Рютте в інтерв’ю Financial Times.

- Ми не можемо допустити ситуації, коли Кім Чен Ин, російський лідер, Сі Цзіньпін та Іран вітатимуть один одного, тому що ми уклали угоду, яка не є доброю для України, тому що в довгостроковій перспективі це буде серйозною загрозою безпеці не тільки для Європи, але й для США, — сказав він.

Рютте додав, що поглиблення зв'язків між супротивниками США ставить Америку під загрозу, і закликав новообраного президента залишатися в НАТО і продовжувати підтримувати Україну.

Рютте розповів, що 22 листопада сказав про це під час зустрічі з Трампом у Флориді, щоб переконати обраного президента США продовжувати співпрацю із західними союзниками та продовжувати американську підтримку України.

- Подивіться на ракетні технології, які зараз надсилаються з Росії до Північної Кореї, і це становить серйозну загрозу не лише для Південної Кореї, Японії, а й для материкової частини США, — сказав Рютте.

Він додав, що Іран отримує гроші від Росії в обмін на ракети, а також на технології безпілотників. І ці гроші використовуються для підтримки “Хезболли” та ХАМАСу, а також для керування конфліктом за межами регіону.

- Тож той факт, що Іран, Північна Корея, Китай і Росія так тісно співпрацюють, означає, що ці різні частини світу, де існують конфлікти, і ними мають керувати політики, все більше й більше стають пов’язаними, - сказав Рютте.

За його словами, Сі Цзіньпін наразі “дуже уважно спостерігає за тим, що з цього вийде”.

Це було перше інтерв'ю Марка Рютте на посаді голови західного військового альянсу.

  • 22 листопада генеральний секретар НАТО Марк Рютте зустрівся з обраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч, штат Флорида. Вони обговорили "низку проблем глобальної безпеки, з якими стикається Альянс".
  • 1 грудня Володимир Зеленський відкинув сценарій із запрошенням до НАТО лише частини України. Президент вважає реальним варіант, коли Україна приєднається до Альянсу, проте під час війни на неї не поширюється дія 5 статті договору, згідно з якою вся організація відповідає на агресію проти одного із її членів.