Завантажити ще

Папа Римський закликав українців "прощати" росіян та "не відповідати на удари ворога"

Папа Римський закликав українців
Фото: Бонотто/Анадолу через Getty Images

Папа Римський Франциск під час спілкування з українською молоддю порадив "пробачати своїм ворогам", бути поблажливими і протистояти інстинкту "відповідати на удар іншим ударом". Про це повідомляється на сайті Ватикану.

- Папа спілкувався з групами молодих людей з ​​охопленої війною країни й тими українцями, що перебувають в Європі та Америці, закликаючи їх протистояти інстинкту «відповідати на удар іншим ударом». Він також говорив про важливість любові до своєї батьківщини, згадуючи приклад Олександра, солдата, який вирушив на передову з маленьким Євангелієм у кишені, - йдеться у повідомленні.

Загалом у відеоконференції взяли участь 250 українців зі США, ЄС та різних міст України. Одна з наших землячок, яка знаходиться в Чикаго, поцікавилася у Папи Римського, як можна пробачити своїм ворогам, коли "війна залишає глибокі рани у наших серцях". У відповідь він порадив їй "вчитися прощати".

– Прощення – це одна з найважчих речей. Це важко всім, навіть мені. Але мені допомагає така думка: "Я маю пробачати так, як і мені пробачили". Кожен із нас має пам'ятати, як ми були прощені. Мистецтво прощення нелегке, але ми маємо йти вперед і завжди прощати, – заявив понтифік.

Заяви Папи Римського неодноразово викликали обурення в суспільстві. На початку вторгнення РФ до України він заявив, що біженців із нашої країни у світі приймають краще, ніж з інших країн. У квітні 2022 року понтифік організував "символічне примирення" українців та росіян - під час Хресної ходи в Колізеї хрест мали нести українка та росіянка. Тоді українці розкритикували Папу Римського.

  • 25 серпня 2024 року Папа Римський висловив стурбованість через український закон про заборону церков, пов'язаних із Росією. Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск заявив, що жодна християнська церква не має бути заборонена.
  • 24 грудня 2024 року українська художниця Яма Таргоня передала Папі Римському Франциску "голуба миру", зробленого з уламків вітражного скла костелу святого Миколая, що постраждав від російської атаки.
Новини по темі: Папа Римський Ватикан