У Верховній Раді на засіданні підкомітету з питань музичних індустрій розглянули можливість заборони музики російською мовою на стрімінгових платформах. Про це повідомила пресслужба парламенту. Засідання пройшло онлайн, на нього запросили фронтмена гурту «Антитіла» Тараса Тополю. Музикант запропонував ускладнити прослухування російськомовних пісень.
- Я щиро переконаний, що ми маємо знайти технічне рішення, щоб на території України пісня, створена російською мовою, не була доступною для прослуховування або швидкість і можливість її прослухати була значно ускладнена, — сказав він.
Тополя додав, що українські артисти не можуть самостійно протистояти “таким великим потужностям, які залучає Росія”. Музикант зазначив що особливо добре росіяни працюють зі спеціальними алгоритмами, які сприяють тому, щоб пісні, як-от «Сигма Бой», завірусились в мережі.
Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль заявив про негативний досвід спілкування України з великими платформами.
- Хоч якусь відповідь ми мали від компаній META і Google. І все, що ми від них отримали на наші прохання підписати меморандуми й почати займатися ефективним вичищенням інформаційного простору, — що жодна велика платформа не готова створювати під Україну якісь окремі правила, які б виходили за межі їхніх світових правил, — сказав він.
Spotify, Apple Music, YouTube Music є ще меншими платформами, і в ЄС вони контролюються на національних рівнях координаторами цифрових послуг. На думку Коваля, Україна може рухатись шляхом вдосконалення свого національного санкційного законодавства і потім ці санкційні списки передавати до Європи та США.
Валерія Куракіна, представниця Міністерства цифрової трансформації, теж звернула увагу на те, що потрібно відповідне національне законодавство або санкції як підстава для світових компаній обмежити контент на території України.