7 травня
Завантажити ще

Понад 8300 засуджених мобілізувалися за рік після ухвалення закону, - заступник міністра юстиції

Понад 8300 засуджених мобілізувалися за рік після ухвалення закону, - заступник міністра юстиції
Фото: kvs.gov.ua

Понад вісім тисяч засуджених мобілізувалися за рік після того, як це дозволив закон України. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив заступник міністра юстиції Євген Пікалов.

- Сьогодні до лав ЗСУ долучились понад 8300 засуджених, ще тисяча заяв перебуває на розгляді. У нас мобілізувалось також сто жінок, — сказав він.

Заступник міністра заявив і про потенціал цієї ініціативи — за прогнозами, близько 20–30% від загальної кількості засуджених в Україні можуть скористатися цією можливістю. 

- Це важливий резерв для посилення наших оборонних спроможностей в умовах війни, що триває, — зазначив Пікалов.

Посадовець розповів, що цей процес розглядають не лише як шлях поповнення лав захисників, але й як “механізм ресоціалізації через найвищий прояв громадянської відповідальності”. Крім того, 20% добровольців мають сім'ї, “що стає додатковим стимулом для них: умовно-дострокове звільнення відкриває можливість не лише захищати країну, але й фінансово підтримувати близьких завдяки грошовому забезпеченню військовослужбовця”.

- Ми проаналізували соціальний портрет людини, яка хоче захищати країну. Середній вік добровольця – 35 років. Цікаво, що вікові межі надзвичайно широкі: від 18-річних юнаків до 65-річних ветеранів, хоча лише 5% добровольців – від 55 років і старші, 60% відсотків звільнених є мешканцями міст… Майже третина має вищу або неповну вищу освіту, — сказав він.

Загальна чисельність засуджених та осіб, узятих під варту, яку озвучив посадовець, становить 37 тисяч. За статистикою, 57% – засуджені за майнові злочини, 11% – це стаття про незаконний обіг наркотиків.

  • 8 травня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про добровільну мобілізацію засуджених, яким запровадила інститут умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для їхньої участі в обороні країни. Мобілізуватися не можуть засуджені за тероризм, корупційні, статеві злочини, за злочини проти основ нацбезпеки. 
  • 30 квітня 2025 року Верховна Рада України ухвалила закон про подовження терміну для спрощеного повернення на службу після першого самовільного залишення військової частини (СЗЧ) до 30 серпня.