13 травня
Завантажити ще

Україна та США завершили всі процедури для запуску спільного фонду відбудови

Україна та США завершили всі процедури для запуску спільного фонду відбудови
Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Україна завершила всі необхідні процедури для запуску Американсько-Українського фонду відбудови. Про це 13 травня повідомила перша віцепрем'єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

- Сьогодні передала ноту Тимчасовій повіреній у справах США в Україні Джулі Девіс. Можна сміливо сказати, що вдалося виконати завдання, яке поставив перед нашою переговорною командою Президент Володимир Зеленський, адже маємо рівноправну Угоду, спрямовану на майбутнє, — написала вона у фейсбуці.

Свириденко додала, що “Угода, яка поважає національні інтереси України, передбачає спільне з Америкою управління та інвестування. В Угоді немає положень про борг і є зобовʼязання інвестувати виключно в Україну. Це ще один чіткий сигнал: Україна на шляху до стратегічних інвестицій”.

У Міністерстві економіки повідомили, що відомство підписало дві додаткові угоди про створення інвестиційного фонду відбудови, які регулюватимуть запуск американсько-українського Інвестиційного фонду відбудови, пише “Інтерфакс-Україна”. Передбачається, що завдяки цим документам фонд зможе розпочати свою діяльність впродовж кількох тижнів та сприятиме залученню міжнародних інвестицій у відбудову України.

Американська Міжнародна фінансова корпорація розвитку (Development Finance Corporation, DFC) та українська Агенція державно-приватного партнерства (ДПП) підписали у вівторок договір про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови у розвиток відповідної міжурядової угоди, ратифікованої Верховною Радою. Окрім того, була підписана раніше анонсована друга імплементаційна угода – договір між фондом та генеральним партнером на управління фондом.

Перший заступник міністра Олексій Соболєв розповів журналістам, що наступними етапами стане визначення всіх представників від США та України (по троє від кожної сторони), погодження інвестиційних протоколів та затвердження умов для залучення інвестиційних радників серед відомих світових компаній.

- Операційно фонд буде готовий через 40-60 днів, – оцінив необхідний час перший заступник міністра.

Тимчасова повірена у справах США в Україні Джулі Девіс написала у своєму X, що сьогодні зустрілась зі Свириденко і вона передала офіційну ноту України, яка підтверджує завершення внутрішніх процедур щодо Американсько-Українського Інвестиційного Фонду відбудови. 

- Ми вітаємо цей важливий крок і з нетерпінням чекаємо на подальший спільний рух уперед, — прокоментувала посол Девіс.

  • 30 квітня Сполучені Штати та Україна підписали угоду про створення Фонду інвестицій у відбудову України між США та Україною. Вона містить 12 статей, стосується окресленого в ній переліку критичних матеріалів, нафти та газу, має фінансовий характер. 
  • 12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди щодо створення американсько-українського Інвестиційного фонду відбудови.