Україна застосувала санкції проти криптовалютного ринку Росії. Про це 6 липня повідомив Володимир Зеленський.
- Загалом у пакеті сьогодні – санкції проти 60 юридичних осіб, і по кожній будемо працювати з нашими партнерами, щоб об'єднати санкції – наші та європейські, наші та інших значимих юрисдикцій світу. Також у пакеті – 73 фізичні особи, всі – громадяни Росії, — сказав він.
В Офісі президента додали, що під санкції потрапили громадяни Росії, які є керівниками й власниками цих компаній, а також посадові особи Центрального банку РФ.
Серед 60 юридичних осіб — найбільші російські майнери криптовалют, оператори інформаційних систем, що випускають цифрові фінансові активи, фінансові посередники, а також криптобіржі, які забезпечують доступ російським користувачам до конвертації валют та обходу обмежень.
- 55 із цих компаній зареєстровані на території РФ, три – в ОАЕ та по одній – у Казахстані та на Кіпрі, — зазначили в пресслужбі.
Серед них, зокрема, оператор платформи для транскордонних розрахунків, що його спільно створили підсанкційний російський банк і молдовський олігарх-утікач, розробник небанківської міжнародної платформи, а також інші особи, які беруть участь у створенні та розвитку механізмів обходу санкційних обмежень за допомогою криптовалют як альтернативного засобу розрахунків.
Президент пояснив новий санкційний пакет тим, що він “б'є по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних”.
- Тільки через одну компанію, яка тепер уже в санкційному списку, і тільки від початку цього року, тобто до санкцій росіяни провели кілька мільярдів доларів, і в основному це саме для потреб їхньої військової промисловості… Зараз, коли звичні фінансові шляхи для Росії багато де заблоковані, вони переходять у тому числі на криптовалютні розрахунки, — розповів він.
На сайті президента указано, що санкції проти юридичних та фізичних осіб застосували на десять років.