Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підписав наказ про нову структуру відомства. Про це він повідомив у своєму фейсбуці 8 липня.
- Підписав важливий наказ. Відучора, 7 липня, маємо нову структуру МЗС. Структуру, яка відповідає реаліям війни та кращим європейським і світовим дипломатичним практикам, — написав глава МЗС України.
У новій структурі Міністерства закордонних справ України з'явилося управління недружніх країн.
- Сюди будуть входити не лише Росія, але і її поплічники, такі як Північна Корея або Білорусь. Тут ідеться не про двосторонні відносини, а про протидію загрозам. Україна обороняється від повномасштабної агресії і наша політика має надавати пріоритет нейтралізації загроз. Це управління куруватиме перший заступник, — розповів Сибіга.
Окрім того, створюється управління санкційної політики.
- Давно назріле рішення. Питання санкцій було «розкидане» між різними департаментами. Створення окремого структурного підрозділу дозволить консолідувати процеси та підвищити ефективність санкційної роботи. Зараз багато завдань як з посилення тиску, так і з координації елементів різних пакетів, синхронізації, аналізу дотримання санкційних режимів, закриття шляхів їх обходу тощо, — пояснив міністр.
“Назавжди у минулому” залишаться часи, коли в МЗС був департамент, в назві якого було слово «роззброєння», заявив він.
- Це було давно, але колись такий підрозділ дійсно існував. Україна більше ніколи не буде роззброюватися. Тому в сучасній структурі матимемо Департамент міжнародної безпеки та оборони України, — сказав Сибіга.
Серед регіональних департаментів МЗС матиме департаменти Латинської Америки та Карибського Басейну, Азії та Тихого океану, Близького Сходу та Північної Африки, Африки та регіональних африканських організацій.
У МЗС також створюють управління НАТО, департамент світового українства та гуманітарної співпраці.
Департамент міжнародного права та міжнародно-правової протидії агресії займатиметься зокрема притягненням Росії та росіян до відповідальності "за вчинені звірства".
Також вводиться функціональний розподіл заступників. Перший заступник куруватиме найбільш відповідальні напрями. З'являться заступники з питань європейської політики, з міжнародної безпеки, з цифровізації.
Департамент економічної дипломатії та відновлення займатиметься відкриттям нових ринків, сприянням українським експортерам та залученням інвестицій, процесами залучення міжнародної підтримки у відновленні України.
Зʼявляться також такі окремі підрозділи, як відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту.