Завантажити ще

Стефанішину звинувачують у причетності до рішення, що може заблокувати ремонти на АЕС

 Стефанішину звинувачують у причетності до рішення, що може заблокувати ремонти на АЕС

НАЕК «Енергоатом», компанію, що генерує понад половину електроенергії в Україні — вивели з переліку стратегічних підприємств, активи яких були захищені від примусового стягнення боргів за рішеннями судів. Як з’ясувалося, ініціатором цього рішення стала міністерка юстиції Ольга Стефанішина, яка особисто дала вказівку внести відповідні зміни до наказу Мінстратегпрому.

За даними Главком, це рішення (внесення змін до наказу) було ухвалено 26 червня, проте без жодного публічного обговорення чи пояснення й досі. Воно відкриває дорогу до мільярдних стягнень державних коштів "Енергоатому" на користь різноманітних приватних компаній під час війни. Та головне, відповідна ініціатива Стефанішиної дозволить тепер зацікавленим групам впливу на енергетичному ринку буквально блокувати роботу стратегічного енергетичного підприємства.

Державний виконавець при цьому, що перебуває у підпорядкуванні Мін'юсту, а відповідно самої Стефанішиної, буде отримувати від стягнень 10% суми. Крім того, державний виконавець може отримати премію у розмірі близько 5% від суми збору, сплаченого боржником. Але є те, що невідомо пересічним громадянам, а саме, що за швидке «рішення» питання стягування боргу виконавці мають свій прейскурант. І «стартові» ціни тут стартують з 30% від суми боргу. Йдуть ці гроші вже не до Держбюджету, а в кишені корумпованих чиновників. І щоб в цьому переконатися, досить згадати історію з колишнім керівником Департаменту державної виконавчої служби, який за даними СБУ, вимагав понад 1 мільйона доларів неправомірної вигоди.

Таким чином, уся ця схема з виключення "Енергоатому" із наказу Мінстратегпрому та моментальним підключенням до справи Державної виконавчої служби фактично доводить, що Міністр юстиції Стефанішина безпосередньо керувала всією «операцією».

Вже зараз стало відомо про те, що Державна виконавча служба примусово стягнула із НАЕК "Енергоатом" 126 млн грн на погашення боргів Запорізької АЕС. Тобто "схема" запрацювала.

В Енергоатомі попередили, що подальші кроки Державної виконавчої служби зі списання коштів з рахунку товариства "можуть призвести до критичного фінансового стану підприємства. Це, своєю чергою, ставить під загрозу роботу АЕС, виконання контрактів із міжнародними партнерами, соціальні виплати понад 30 тисячам працівників підприємства".

Нагадаємо, раніше журналісти встановили, що у жовтні 2022-го (під час війни) родина Стефанішиної, придбала елітну трикімнатну квартиру в ЖК «Львівська площа» в Києві майже вчетверо дешевше ринку.

Новини по темі: АЕС корупція