Влада Львівщини діяла відповідно до правил та законів України, погодивши виїзд, погодивши виїзд чоловіків за фейковими документами, «підписаними» російським імператором Олександром III. Про це заявили в обласній овінній адміністрації у відповіді на запит "Телеграфа".
У відповіді зазначається, що комісія з виїзду за межі України водіїв мала консультативно-дорадчий характер і не займалася перевіркою поданих документів. Комісію було створено наказом начальника ОВА Максима Козицького від 16 червня 2022 року.
- Основними завданнями комісії було розгляд листів, які надходили до Львівської обласної військової адміністрації від організацій щодо отримання рішення про виїзд за межі України водіїв, які здійснюють перевезення гуманітарних та медичних вантажів для потреб Збройних Сил та інших військових формувань і населення України автомобільним транспортом в умовах воєнного стану, - зазначено у листі.
У заяві йдеться, що комісія також вивчала документи від підприємств, організацій, відомств та установ, зокрема військових структур, правоохоронних органів, військових адміністрацій, медичних закладів, а також від відправників і отримувачів гуманітарних вантажів, які стосувалися отримання дозволів для водіїв на виїзд за кордон. В офіційній відповіді підкреслюється, що члени комісії діяли виключно в межах своїх службових повноважень, а їхня заробітна плата виплачувалася лише за тарифними ставками за основним місцем роботи.
- Комісія мала консультативно-дорадчий характер і керувалася Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також Правилами перетину державного кордону громадянами України, - підкреслили в ОВА.
Йдеться про скандал, який стався після розслідування NGL.media. За даними журналістів, у 2022 році Львівська ОВА погодила виїзд за кордон кільком чоловікам за листами, на яких стояли підписи, схожі на підписи російського імператора Олександра III. Звернення до місцевої влади подавалися від вигаданої громадської організації "Гуманітарна надія нації". Як логотип використовували зображення, схоже на логотип російського «Газпромбанку». Попередньо відомо, що за фейковими "документами" Україну залишили щонайменше 7 осіб.