Влада Франції і підписала угоду з політичними партіями Нової Каледонії про визнання цієї території державою. Про це повідомили у пресслужбі уряду країни.
Як зазначили у відомстві, підписання угоди стало продовженням підсумків саміту про майбутнє Нової Каледонії, що відбувся 2 липня за участю президента Франції Еммануеля Макрона. Основний акцент зроблено на формуванні "держави Нова Каледонія" у складі Французької Республіки, що передбачається закріпити у тексті французької конституції. До 2026 року планується ухвалення основного закону архіпелагу, який регламентуватиме структуру та роботу органів влади на його території.
Жителі острова матимуть можливість одночасно бути громадянами і Нової Каледонії, і Франції, користуючись перевагами подвійного громадянства. Запровадити цю систему мають намір уже 2026 року. При цьому відмова від французького громадянства автоматично призведе до втрати громадянства Нової Каледонії.
У документі детально прописані умови, які визначають, хто з мешканців острова зможе набути статусу громадянина Нової Каледонії. При цьому Нова Каледонія вибудовуватиме свої міжнародні зв'язки з урахуванням міжнародних зобов'язань та стратегічних інтересів Франції.
Французька влада, у свою чергу, обіцяє сприяти розширеній участі архіпелагу в роботі міжнародних структур, проте зберігає за собою контроль у питаннях оборони, безпеки, правопорядку та юстиції, при цьому плануючи активну взаємодію з місцевим керівництвом. Окремі розділи угоди присвячені заходам щодо економічного розвитку та покращення умов життя у Новій Каледонії.
Прем'єр-міністр Франсуа Байру зазначив у своїй заяві, що досягнуті домовленості мають історичне значення і він пишається результатами переговорного процесу. Надалі уряд має розробити проекти конституційних поправок та інших законів, необхідні реалізації положень підписаного угоди.