У Міністерстві закордонних справ України засудили репортаж американського видання The New York Times з Курської області. У підготовці матеріалу авторці Нанні Гайтман допомагали бійці російського «Ахмату». Речник відомства Георгій Тихий назвав його ідею “найдурнішим рішенням”.
- Той, хто в NYT вважав за розумне писати репортаж разом із російськими воєнними злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не “інша сторона історії”. Це просто дозвіл російській пропаганді вводити аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції на рівні Дюранті повертаються до NYT, — написав він у X, згадавши журналіста New York Times Волтера Дюранті, який взяв інтерв'ю у Сталіна, зробив серію репортажів з СРСР та і заперечував Голодомор.
Репортаж із назвою «Пейзаж смерті: що залишилося там, де Україна вторглася в Росію» зʼявився на сайті NYT 12 липня. Там вказано, що його авторка шість днів пробула у прифронтових районах Курщини, де її «час від часу» супроводжували бойовики «Ахмату».
Нанна Гайтман — 31-річна німецька фотографка та журналістка. У березні вона отримала нагороду World Press Photo 2025 за роботу «Польовий шпиталь», на якій зображено пораненого мобілізованого на окупованій частині Донеччини. Гайтманн — член Magnum Photos та фотограф-фрілансер The New York Times. У 2024 році вона стала фіналісткою Пулітцерівської премії за фоторепортаж з Росії.
Whoever at @nytimes thought it was smart to report alongside Russian war criminals made the dumbest decision. This isn’t balance or "the other side of the story." This is simply letting Russian propaganda mislead the audience. Sad to see Duranty-level manipulation return to NYT. https://t.co/YlIU0j2HH1
— Heorhii Tykhyi (@SpoxUkraineMFA) July 12, 2025