Завантажити ще

Зеленський після підписання закону про НАБУ та САП розповів про справи, які «висять» роками

Зеленський після підписання закону про НАБУ та САП розповів про справи, які «висять» роками
Фото: president.gov.ua

Антикорупційна інфраструктура в Україні продовжить працювати. Проте без російського впливу та наративів. Про це у нічному зверненні до українців заявив президент України Володимир Зеленський.

- (Буде працювати) без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше. Звісно, що НАБУ і САП будуть працювати. І важливо, що Генеральний прокурор налаштований на те, щоб в Україні реально забезпечувалася невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону. І це те, що дійсно потрібно для України. Справи, які лежали, мають розслідуватись, - зазначив Зеленський.

Він запевнив, що обговорив ситуацію навколо установ із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком, головою Служби безпеки України Василем Малюком.

- Роками посадовці, які втекли з України, чомусь спокійно живуть за кордоном – в дуже приємних країнах і без юридичних наслідків. Це ненормально. Немає жодного раціонального пояснення, чому кримінальні провадження на мільярди «висять» роками. І немає жодного пояснення, чому росіяни досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна. Важливо, щоб без росіян. Важливо, щоб була невідворотність покарання і щоб суспільство це дійсно бачило, - підсумував Зеленський.

  • Ввечері 22 липня Зеленський підписав законопроєкт №12414, який фактично обмежує роботу незалежних антикорупційних органів НАБУ і САП. Відповідна інформація з’явилась на сайті Верховної Ради 22 липня. Паралельно підписаний закон був оприлюднений на сайті «Голосу України», що означає, що 23 липня той вже вступив у силу. 
  • 22 липня Верховна Рада підтримала законопроєкт №12414.  Серед іншого, він дозволяє генпрокурору забирати справи в НАБУ та доручати розслідування іншим органам, а також самостійно закривати справи за підозрою щодо топчиновників. Правозахисники закликали не підтримувати цей документ, оскільки вважали, що він становить загрозу незалежності НАБУ.