Загрузить еще

Факт. Світла, тепла та простора: мешканці Таромського і селища Ясного задоволені новою амбулаторією

Факт. Світла, тепла та простора: мешканці Таромського і селища Ясного задоволені новою амбулаторією

У селищі Ясному, що межує з Таромським, на новозбудовану амбулаторію № 6 центру первинної медико-санітарної допомоги № 12 мешканці чекали з багатьох причин. «Людей багато. До цього медичний центр був досить далеко від нас – у Таромському. Пішки дійти туди було неможливо – надто маломобільним. Крім того, у нас багато людей похилого віку. Так, транспорт є, але під маршрутку чи електричку треба ще підлаштуватися. Тож дякуємо, що амбулаторія з’явилася», — каже Вікторія Леонтьєва.

Дніпро має тривалу та плідну історію співробітництва зі Світовим банком, який спільно з містом фінансує будівництво та реконструкції загалом 29 амбулаторій, більшість з яких вже відкриті та приймають пацієнтів. Цей новий медзаклад – один з таких. Амбулаторію у Ясному звели з нуля – на місці колишнього пустиря. Коштом міста сюди придбали меблі та обладнання. «Ми дуже раді і вдячні, що в нас з’явився цей лікувальний заклад і все, що в ньому є. Тут світло, просторо і тепло. Це дуже важливо», – розповідає мешканка Ясного Зінаїда Мальцева.

Нове приміщення відповідає всім вимогам безбар’єрності. Є функціональний пандус, необхідні вказівники, тактильна плитка, зручна для маломобільних груп населення вбиральня.

Амбулаторія обслуговує майже 2 тис. людей. Фактично це всі мешканці селища Ясного, а також частково жителі Таромського. У будівлі облаштовано 11 кабінетів – серед яких є пункт щеплення та кабінет для гарячкових хворих. Лікар Дмитро Кушнір працює у Ясному майже десять років. Каже: у новій амбулаторії є всі належні умови. Панові Кушніру є з чим порівнювати, адже раніше пацієнтів доводилося приймати у старій будівлі, де було лише три кімнати. Нині ж лише один його кабінет поділений на три блоки – з окремими кімнатами для огляду дітей та дорослих: «Найперше, тут тепло, і це дуже важливо для огляду малечі. Тепер у нас також є обладнання для взяття аналізів, інтернет. Є фізіокабінет і навіть денний стаціонар».

Зі свого боку, міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив: мерія втілює багато проєктів у різних сферах муніципального господарства.

«Коли ми заявляємо про створення у Дніпрі єдиного медичного простору, це передбачає роботу не лише в центральних районах міста – на великих житломасивах – і не лише ремонти у базових міських лікарнях. Це також створення сучасної інфраструктури у приватному секторі та віддалених районах. Адже люди всі рівні, усі — наші земляки. Тож розвиток має бути рівномірним», — сказав Борис Філатов.