25 листопада
Завантажити ще

Кінопрем'єри тижня: газетний світ Уеса Андерсона, містичний Лондон з Анею Тейлор-Джой та релігійна еротика від творця «Основного інстинкту»

Кінопрем'єри тижня: газетний світ Уеса Андерсона, містичний Лондон з Анею Тейлор-Джой та релігійна еротика від творця «Основного інстинкту»
Фото: Кадр із фільму «Минулої ночі в Сохо»

Минулої ночі у Сохо/Минулої ночі в Сохо/Last Night in Soho

Жанр: психологічний трилер

Сюжет. Елоїза (Томасін МакКензі) пристрасно захоплена дизайном одягу, обожнює стилістику 60-х. Щоб знайти себе у світі моди, переїжджає до Лондона. Зрозуміло, що столиця не приготувала провінціалці тепле місце – доведеться і в барі попрацювати, і в гуртожитку пожити. Зате якось уві сні Елоїза раптово перенесеться до Лондона 60-х, а в дзеркалі побачить не себе, а розкішну блондинку – співачку Сенді (Аня Тейлор-Джой), яка теж хоче підкорити Лондон. Відтепер щоночі Елоїза потраплятиме в тілі Сенді у свою улюблену епоху, у неї навіть зав'яжуться романтичні стосунки. Ось тільки незабаром дівчина розуміє, що британська столиця тієї епохи далеко не така гламурна, а стрибки в часі починають грати з нею злий жарт.

Навіщо дивитись. Фільм Едгара Райта – про так званий Лондон, що свінгує, точніше, про те, що краса тієї епохи не така вже й нешкідлива, як нам здається через півстоліття. Це перший фільм у жанрі психологічного трилера в кар'єрі режисера, до цього ми були знайомі з ним в основному за комедіями та бойовиками («Типу круті лягаві», «Зомбі на ім'я Шон», «Скотт Пілігрим проти всіх»). Але нагнати гнітючу атмосферу йому вдалося, особливо на контрасті, коли спершу шанувальники 60-х насолоджуються піснями та видами того періоду, а потім їх зіштовхують із малоприємним та брудним виворотом, здавалося б, модного району Сохо. До речі, рейтинг IMDB 7,3 досить високий.

Рольові ігри. Головна зірка картини - Аня Тейлор-Джой («Хід королеви», «Емма»), яка затьмарює своєю грою інших акторів, включаючи її екранне альтер-его Томасін МакКензі («Кролик Джоджо»), що виглядає досить скромно. Натомість Метт Смітт («Корона»), який зіграв коханого Сенді, виглядає чарівно.

Тривалість: 02.00

 

Французький вісник. Від "Ліберті. Канзас Івнінг Сан"/The French Dispatch

Жанр: драма, мелодрама, комедія

Сюжет. Три історії – три статті з різних рубрик вигаданого журналу у вигаданому місті. Головний редактор цього журналу Артур Ховіцер-мол. (Білл Мюррей) супроводжує всі три новели, що розвиваються протягом півстоліття з 1925-го по 1975 рік.

Перша історія - з рубрики «Сучасне мистецтво»: художник-вбивця (Бенісіо дель Торо), який перебуває у в'язниці, натхненний музою-наглядачем (Леа Сейду), малює шедевр. Галерист (Едріан Броуді) обіцяє йому величезний гонорар та світову славу.

У рубриці «Політика» журналістка (Френсіс МакДорманд) розповідає про студентські заворушення та потяг молоді до свободи у 1968 році.

У розділі «Ресторани» замість рецептів нам показують, як кухар допоміг врятувати викраденого сина поліцейського.

Навіщо дивитись. Режисер Уес Андерсон («Королівство повного місяця», «Готель «Гранд Будапешт») створив своєрідний омаж одному з найвідоміших світових журналів The New Yorker. Власне, і новели нагадують обкладинки цього видання. А сам фільм, як часто буває в Уеса Андерсона, виглядає як яскрава та строката барахолка: змішання жанрів, стилів, безліч деталей і персонажів, за якими не встигаєш стежити. Сам фільм – американський погляд на французьке кіно, заради якого Андерсон спеціально переглянув роботи 32 режисерів-класиків.

У ролях. Андерсон зібрав у своїй картині справжній квітник із відомих акторів: і улюблена ним Тільда Суінтон, і Білл Мюррей, і Едріан Броуді, і Тімоті Шаламе, Елізабет Мосс, Сірша Ронан, Леа Сейду, Бенісіо дель Торо, Френсіс МакДорманд, Джефрі Райт, Оуен Уілсон, Крістоф Вальц – очі розбігаються.

Тривалість: 01.48

 

Спокуса/Спокуса/Benedetta 18+

Жанр: драма, еротика, історія

Сюжет. Бенедетт (Вірджині Ефіра) ще зовсім юною віддали до монастиря. XVII століття, в Італії лютує чума, монастирські будні суворі, настоятелька строга, але це не бентежить дівчину, яка щиро вважає себе христовою нареченою. У неї навіть бачення – Ісус приходить до неї з мечем, щоб захистити, а від видіння навіть з'являються реальні стигмати.

Вона й сама готова стати на захист скривджених. Так, за її протекцією до абатства приймають миловидну селянську дівчину Бартоломею (Дафна Патакія), з якої знущається батько. Подяку Бартоломея розуміє своєрідно і всіляко спокушає благодійницю, поки та не здається під натиском пристрасті та власних еротичних переживань. А таке заборонене кохання цілком загрожує спаленням.

Втім, це не заважає Бенедетті в іншому продовжувати вести благочестиве життя. А стигмати на її тілі дедалі більше свідчать про її праведність. І ось уже Бенедетт стає абатисою, але правда про другу дівчину випливає назовні.

Навіщо дивитись. У картині буде все, за що ми любимо режисера «Основного інстинкту» Пола Верховена – чудове жіноче тіло, еротичні сцени, амбітні жінки. Історія, до речі, заснована на реальних подіях, які справді відбувалися в Тоскані в XVII столітті, коли 23-річну настоятельку монастиря засудили за зв'язок з іншою жінкою. Але в «Спокусі» все ж таки головна тема не еротика, не потяг жінки одна до одної, а релігія, точніше, жорстка критика закостенілих постулатів. Релігійне святенництво у картині переплітається зі щирою вірою, догмати - зі свободою вибору, і все це показано у вельми незвичайному ракурсі.

«Спокусу» представили на кількох міжнародних кінофестивалях – у Каннах, на «Санденсі» та ін., а в Росії прокат заборонили.

У ролях: Вірджіні Ефіра (серіал "Десять відсотків"), Дафна Патакія, Шарлотта Ремплінг ("Декстер", "Вбивство на пляжі", "Дюна"), Ламбер Вілсон ("Матриця: Перезавантаження", "Матриця: Реваолюція"), Олів'є Рабурден («Заручниця», «Недоторканні»)

Тривалість: 02.07

 

ЖАХИ

Крик. Кривава помста/Крик: кривава посвята/Initiation

Сюжет. У студентському кампусі члени місцевого братства перед початком навчального року щороку присягаються, що споють дівчат і займуться з ними сексом. Наступного дня одну з першокурсниць знаходять непритомною і замкненою в кімнаті з трьома хлопцями. Дівчина стає жертвою знущань, отримуючи купу глузувань у соцмережах. Доки не з'являються коментарі, що складаються з одного знаку оклику, сенс якого куди страшніший, аніж здається. Незабаром знаходять жорстоко вбитим одного з цих трьох хлопців, потім - двох інших. Але низка кривавих смертей не зупиняється, як і не припиняються дивні повідомлення.

Примітка редактора. Звичайний жах, назву якого прокатники, бажаючи хоч якось привернути більше уваги, переклали, використовуючи назву популярної франшизи. Тож до «Крика» цей фільм не має жодного стосунку. Хоча вбивця і ходить у масці (іншій) і користується ножем для кривавих справ.

Через це змащується ідея режисера Джона Берардо, який хотів показати жахіття, що виникає через повідомлення у соцмережах.

У ролях: Ізабелла Гомес, Ліндсей ЛаВанші, Фрой Гутьєррез, Джеймс Берардо, Геттлін Гріффіт

Тривалість: 01.36

 

Поки ми спимо/Поки ми спимо/While We Sleep

Сюжет. У 13-річної Корі дивні розлади сну. Батьки погоджуються, щоб рентгенолог, яка виявила у дівчинки після КТ аномальні розлади, спостерігала за тим, як вона спить. На загальний жах, з'ясовується, що у Корі вселився демон.

Примітка редактора. Знято у копродукції США, України та Польщі польським режисером та з відомими українськими акторами. Бюджет, щоправда, лише 750 тис. грн, але навіть на сайті Держкіно про фільм лише кілька скупих рядків. Чи то творцям картини було все одно, як її сприймуть глядачі, чи заздалегідь підозрювали, що це далеко не шедевр, але така байдужість до промокампанії насторожує. Можливо, зробили ставку на західного глядача - фільм одразу знімався англійською. Але на IMDb відгуки не найприємніші, та й рейтинг так собі – 3,6.

У ролях: Браян Гросс, Джейсі Гросс, Олівер Тревена, Лайра Гросс, Даша Трегубова, В'ячеслав Бабенков, Павло Шпегун.

Тривалість: 01.40

Новини по темі: Мода Еротика Кінопрем'єри