25 листопада
Завантажити ще

Зірка "Слуги народу" Катерина Кістень розповіла, як реагує на росіян у Швеції

Зірка
Фото: facebook.com/kissokaziya/

Українська актриса Катерина Кістень, яка зіграла роль Світлани Сахно у серіалі "Слуга народу", з початку повномасштабної війни виїхала до Швеції, де нерідко спілкується з росіянами. В інтерв'ю журналістці Аліні Доротюк артистка зізналася, що поважає деяких колег із РФ, які не побоялися виїхати з країни та заявити про російську агресію в Україні.

- Знаходячись у Стокгольмі, Швеції, я багато спілкуюся з людьми, які саме з Росії. Давно переїхали. Корабель між Стокгольмом та Санкт-Петербургом часто їздив, тому тут більше росіян, ніж українців. Хоча зараз вже українці зрівняли [рахунок], приїхали. Я скажу, що це саме ось "хороші росіяни". Вони тут страждають більше, ніж ми, тому що це стосується їх більше, ніж інших. Вони всі несуть внутрішню відповідальність, всі включилися у цю гуманітарну роботу. Я просто бачу постійно ці очі і не можу підійти до людини і сказати: "Гей, ти росіянин?" Я на такому от рівні людському не можу. Я дуже поважаю саме тих колег-росіян, які виїхали, котрі не підтримують [війну проти України], які висловлюють свою чітку позицію... Але я нікого не можу про це просити, бо ми це вже сто разів обговорювали. На жаль, це велика країна... в якій одиниці роблять протести, і вона сама перемелює ці одиниці. Тому вимагати від цих одиниць вийти з плакатом на площу - це рівноцінно "вбий себе", "сядь за ґрати", "знищи свою сім'ю", - зазначила Катерина. - Я не за cancel russian culture (скасування російської культури. - Авт.), я за cancel russian culture на даному етапі.

Кістень не відповіла, чи стане знову в кадр російськими акторами, але, як і більшість українських артистів, не заперечує, що під час спільної роботи відчула комплекс "меншовартості".

- У мене не те щоб бували конфлікти, але я спостерігала за поведінкою. Це було... Наприклад, коли тебе знімають, твій крупний план, а навпроти сидить актор і підкидає тобі репліки. Якщо ж навпроти тебе нікого немає, а дівчина з-під поли підкидає просто текст, то по очах це видно, що вони в тебе не дуже живі. Як би ти не намагався відігравати. Коли актор відіграв свою сцену і потім пішов пити каву, я вважаю, що це багато про що говорить. Були абсолютно різні партнери, і у творчому плані у когось із них можна було вчитися. Але тут питання "меншовартості" було збудовано на початку процесу. Я маю на увазі, коли продюсерами проєкту є росіяни. Вони спонсорують цей фільм, потім на їхніх каналах його показують. Вони обирають, хто гратиме головні ролі, і це вже за фактом вирішено. Наші компанії із цим також погоджувалися. Коли приїжджав той (російський. – Авт.) актор, то в нього окремий спеціальний вагончик є, він там відпочиває, райдер. А ти, як ішак, можеш купу годин працювати, у тебе немає ані сил, ані здоров'я, а у людини там за графіком обід чи щось таке... Воно все влаштовувало. Ось це відчуття, що ти не маєш права: "Та як я можу собі щось додатково попросити?" У нас у всіх було таке відчуття: "Та я, блін, все зможу! Я що, не зіграю без обіду? Та нормально". Це й створювало це почуття "меншовартості". Але тут і наша була провина, бо ми все це приймали.

Кістень 43 роки. Українським глядачам вона відома за серіалами "Коли ми дома", "Родичі", "Моя улюблена Страшко", "Слуга народу", "У неділю рано зілля копала".

Новини по темі: Катерина Кістень