Олександр Педан нині здобуває другу вищу освіту за спеціальністю «Публічне управління». Телеведучий каже, що навчається для того, щоб краще розбиратися у державотворенні, але в політику йти не збирається.
Народна артистка Оксана Білозір вже неодноразово говорила, що має намір знову балотуватися.
Хто із наших зірок має політичні амбіції і кого можемо побачити у виборчих списках – у добірці Коротко про.
Богдан Бенюк був народним депутатом Верховної Ради VII скликання від партії ВО «Свобода» у 2012-2014 роках. Був депутатом Київради від ВО «Свобода». Народний артист і сьогодні каже, що буде брати участь у наступних виборах.
- Я з політики нікуди не йшов. Я в політиці є. Є Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Я нікуди від неї не йду. Всеукраїнське об’єднання «Свобода» ніхто не розпустив. Ми припинили політичну діяльність і всі пішли воювати. Всі. Починаючи від Олега Тягнибока і тими людьми, які молодші. Тільки такі, як я, поважного віку, не пішли в армію. Коли тільки війна закінчиться, відразу відновлюється інституція боротьби Всеукраїнського об’єднання «Свобода». І, звичайно, ми будемо брати участь у виборах наступних. Думаєте, ми знову будемо мати таку підтримку, як минулого разу мали? Народ наш дуже цікавий. Вони сьогодні говорять одне, завтра – друге, і це треба мати на увазі. Але те, що Всеукраїнське об’єднання «Свобода» все воює – це буде козир дуже показний, - пояснив Бенюк в інтерв’ю Аліні Доротюк.
Назар Задніпровський зізнається: політика йому геть не цікава.
- Пропонували, запитували. Кажу: вам одного не вистачить? Уже один актор є у владі. Вам треба другий? Щоб я ще круче наробив чогось? Нащо воно мені треба, - розповідає народний артист в інтерв’ю Аліні Доротюк. - Просто запитували. Офіційно нічого не було. Єдине… Дуже цікава ситуація. Це було на 100-річчя театру, і після цього, мабуть, вже й перестали згадувати в адміністрації. Був дзвінок із адміністрації нашого театру, і мені кажуть: «Дзвонили з адміністрації президента, недавно був демарш, комусь орден вручали, хтось не взяв і послав нафіг. Ти ж не зробиш такого?» Кажу: я що - ідіот? Якщо орден отримаю, то отримаю від президента України, а не саме від президента Зеленського. Все одно не дали.
Але дзвінок такий був - чи влаштую я демарш, чи ні. Тобто до мене таке ставлення. Знають, що я можу щось ляпнути, щось зробити. Але, знову ж таки, я дуже розділяю політику і державу. Якщо політиків розмазувати треба, то критикувати державу не на часі.
Віталіна Біблів на запитання, чи цікаво їй було б спробувати себе, наприклад, на посаді радника міністра культури, відповідає, що політикою мають займатися люди, які вміють це робити.
- Вважаю, що цим мають займатися люди, які вміють це робити. Я цього не вмію робити. Що я можу порадити міністру культури? Радити можна що завгодно. Толку від того.
Це як нинішня ситуація з театральними інститутами, з харасментами, з Білоусом… Це ж крінж! Не можу собі уявити, як таке можливо в Європі. Як людину, яку звинувачують у таких речах, навіть якщо багато хто вважає, що безпідставно, можна повертати в колектив, де 40% проти того, щоб вона ними керувала! А люди при владі кажуть: «Ну а що ми можемо зробити?» Справді, а що ви можете зробити!
Тому чи пішла б я кудись радити? Тільки до нової команди. І якщо міняти команду, то в корінь, повністю. Та це ще відбудеться, на жаль, не так швидко, як би нам хотілося, - поділилася акторка в інтерв’ю Коротко про.
Віталіна Біблів вважає, що щось комусь радити – невдячна справа. Фото: instagram.com/vitalinabibliv/
У 2020 році Віктор Бронюк балотувався до Вінницької міської ради від створеної ним «Партії вінничан», але не пройшов.
- Я працював у команді політтехнологів, був чиновником, маю певний управлінський, організаційний досвід, розуміння політичних процесів у державі. Але через об'єктивні та суб'єктивні причини ми не отримали бажаного результату. Не говоритиму, що ми все робили правильно, ми мали обмежений часовий період і не змогли організувати весь процес, - говорив артист про цей досвід в інтерв’ю Коротко про.
Зараз Бронюк не виключає можливості, що знову може спробувати себе на цьому поприщі.
- Я ніколи не відкидав такої ситуації. Наразі я став генеральним директором Вінницької обласної філармонії імені Леонтовича. Також це ніби й непросте рішення, але для мене цікаве, тому що будь-яка організація – це управлінський досвід. Це те, чого бракує нашій державі сьогодні. Перед тим, як думати про якісь глобальні проєкти, щоб бути мером міста, наприклад, треба спочатку спробувати покерувати ОСББ, бо великий будинок – це маленьке місто у проєкції. Так само будь-яка організація, яка має сотню чи дві сотні працівників. А в мене майже 250 працівників. Це так само проекція якогось невеличкого міста чи селища. Це те, чого ти не здобудеш в жодній школі. І якщо ти зможеш чогось досягнути, то, напевно, це відповідальний крок рухатися далі, - розповів співак в інтерв’ю програмі «Тур зірками».
Віктор Бронюк вважає, що спочатку треба спробувати покерувати ОСББ, а потім вже рухатися далі. Фото: instagram.com/viktorbronyuk_official/
Олексій Суханов взагалі намагається триматися від політичних ігор якнайдалі.
- Слава тобі, Господи, ні, в політику не запрошували. Це без мене, будь ласка. Ні, я в ці ігри не граю. Я ще раз хочу сказати, що політика – це мистецтво дводупості. Я не хочу такого. Ні. Ви знаєте, я відразу всіх… Мене запрошували не в політику і не радником, слава тобі, Господи, були певні пропозиції політичне шоу вести. Я сказав, що ні, бо я ж на першій програмі всіх їх куди-небудь пошлю. Із пустого в порожнє - я такого не люблю. Я людина системна, люблю все по факту, - розповів телеведучий в інтерв'ю YouTube-проєкту ТСН «Наодинці».
У 2018 році Іво Бобул приголомшив заявою, що збирається балотуватися у президенти. Однак потім зізнався, що з приводу свого президентства просто пожартував. У 2019-му артист був у виборчих списках від партії «Патріот», яка намагалася пройти у Верховну Раду. Нині артист заявляє: його справа – це сцена.
- Я політику розумію, але не люблю. Це брудна річ, то не моє. Моє – сцена, - розповів Бобул в інтерв’ю Blik.