Завантажити ще

В Одеській області на узбережжя викинуло тисячі червонокнижних морських кротів

В Одеській області на узбережжя викинуло тисячі червонокнижних морських кротів
Фото: facebook.com/rusevivan

На Одещині на узбережжя національного природного парку "Тузлівські лимани" шторм викинув тисячі рідкісних ракоподібних - морських кротів. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв.

За його словами, у неділю після потужного шторму, який тривав на Чорному морі кілька днів, співробітники парку вийшли на узбережжя, щоб його обстежити. Там вони побачили неймовірну кількість рідкісних тварин, яких море викинуло на берег.

– Таку картину я бачу вперше. На берег викинуло рідкісних тварин ракоподібних Чорного моря – морських кротів. Це донні тварини, які мешкають на глибині від 0,5 до 15 м. Вони роблять U-подібні нори завдовжки майже 80 см, - написав він. – Від такої нори на глибину часто відходять додаткові ходи. Також нора має розширені камери, щоб тварини могли розвертатися.

Вчений розповів, що харчується морський кріт донними організмами та біологічним пилом – детритом. У кожній норі живе лише одна тварина. За даними вченого, вночі ці істоти залишають нори у пошуках їжі, тоді під час нічного шторму їх може викидати на берег.

- Що вийшло і зараз, коли, за нашими оцінками, лише на узбережжі моря в межах парку викинуло понад 100 тис. морських кротів. Це морське звірятко вважається дуже рідкісним і тому занесене до Червоної книги України. Але що цікаво знати, вони довго не затримаються на пляжі, - розповів Русєв.

Він уточнив, що на узбережжі за кілька днів морських кротів з'їдять інші тварини – шакали, кулені (вид птахів) тощо. Зокрема, лише на один кілометр пляжу природоохоронці нарахували близько 40 великих куленів, які харчувалися морськими крітами.

Фото
Фото
16 Сiчня 202314:36