22 листопада
Завантажити ще

Ексочільника "Київводоканалу" викрили на розкраданні майже 65 млн під час боїв за столицю

Ексочільника
Фото: vodokanal.kiev.ua

Служба безпеки викрила ще одну схему розкрадання бюджетних коштів Києва, які мали піти на ліквідацію надзвичайних ситуацій у місті під час війни. Зловмисником виявився колишній гендиректор ПрАТ «АК «Київводоканал», який на початку повномасштабного вторгнення РФ перебував на посаді. Про це повідомляють у пресслужбі СБУ.

Зловмисник разом зі спільниками привласнив майже 65 млн грн під виглядом витрат на передислокацію плавучої насосної станції на річку Десна. Там вона мала перекачувати воду на технологічні споруди Дніпровської водопровідної станції, а потім - у централізований водогін Києва. Таким чином обладнання мало забезпечити киян резервним постачанням водою під час активних бойових дій на території столиці.

За даними слідства, плавуча насосна станція була несправною і технологічно не підлягала транспортуванню. Для того щоб вкрасти бюджетні гроші, фігуранти у березні 2022 року уклали угоду з афілійованою компанією про фіктивне переміщення обладнання до акваторії Десни. Насправді насосна станція залишалась на місці, а гроші за її «транспортування» були переведені майже у повному обсязі на підрядників з виведенням потім у тінь.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факт розкрадання бюджетних коштів, а також непридатність насосного обладнання до експлуатації за цільовим призначенням. Під час обшуків в офісних приміщеннях фігурантів виявлено фінансово-господарську документацію із доказами оборудки.

Наразі колишнього гендиректора "Київводоканалу" повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах"). Триває розслідування. Зловмисникові загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

До слова, у серпні цього року двох спільників фігуранта ˗ керівників Департаменту житлово-комунальної інфраструктури та Департаменту муніципальної безпеки КМДА ˗ було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України ("Службова недбалість"). Викриття злочину проводили співробітники СБУ у Києві та області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва.

Ще перед початком повномасштабного вторгнення, у лютому 2022 року, правоохоронці прийшли з обшуками до офісів та складів "Київводоканалу" у рамках кримінального провадження з приводу заволодіння коштами зазначеного підприємства в особливо великих розмірах. Тоді слідство встановило, що протягом 2018-2020-х років між ПАТ “АК “Київводоканал” та суб'єктом господарювання було укладено низку договорів на закупівлю обладнання для монтажу водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання.