Українські правоохоронці оголосили підозру директору російської ФСБ Олександру Бортникову. Також підозри отримали 20 високопосадовців російських спецслужб. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.
ДБР зібрало докази підривної діяльності російської спецслужби та особисто голови ФСБ проти України. За даними слідства, Бортников розробив злочинний план щодо придушення протестів українців у 2013-2014 роках. Кінцевою метою була подальша анексія частини території України на підставі нібито "громадянського протистояння".
- Одним із ключових завдань ФСБ Росії було недопущення Євроінтеграційних процесів України та членства у договорі колективної безпеки Північноатлантичного альянсу, оскільки це загрожувало загарбницьким планам Росії у відновленні союзної держави та поглинанні до її складу колишніх радянських республік. Відмова вищого керівництва України від Євроінтеграції була заздалегідь спланована РФ, тому було вжито заходів щодо запобігання протестним акціям та розроблено сценарії їх силового розгону. Для цього у жовтні 2013 року до нашої держави приїжджав Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев з інструктажем керівництву РНБОУ, включаючи заступника Секретаря Сівковича, про розгін потенційних протестних акцій з максимальною жорстокістю та застосування надмірної сили для залякування інших активістів.
За даними слідчих, голова ФСБ Бортников дав завдання тодішньому голові СБУ, який також мав російське громадянство, сприяти (особисто і із залученням підлеглих) працівникам ФСБ у їхній протиправній підривній діяльності. Фактично протестувальників прирівняли до потенційних терористів.
У грудні 2013 року командувач внутрішніми військами МВС України за вказівкою заступника командувача внутрішніми військами росіян розпочав підготовку до силового розгону та розстрілу активістів. Крім того, до Києва 13 грудня 2013 року прибула група із 20 співробітників ФСБ, які інструктували українських правоохоронців у протидії Євромайдану. Українські правоохоронці збирали відеозаписи, які провокували соціальні конфлікти між учасниками Євромайдану та його противниками. Матеріали публікували в інтернеті на спеціально створеному Ютуб-каналі та надсилали звіти про виконану роботу у ФСБ.
Слідчі ГБР повідомили про підозру за кількома статтями (деяким фігурантам оновили підозри) голові ФСБ Олександру Бортникову, 20 генералам ФСБ, колишньому голові СБУ, начальнику Департаменту захисту національної державності СБУ, а також першому заступнику голови СБУ – керівнику Анти.