Завантажити ще

Росія перейшла до масованих нальотів "шахедами" з посиленими бойовими частинами

Росія перейшла до масованих нальотів
Фото: Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images

Російські ударні дрони типу Shahed-136 отримали дві нові бойові частини комбінованого типу. Одна з них виробляється в Росії, а інша — в Ірані. Їхня вага зросла зі стандартних 50 кг до 90 кг. Про це пише Defense Express із посиланням на власні джерела.

- Росіяни замість масованих ударів крилатими ракетами перейшли до масованих нальотів більш дешевими "шахедами", збільшивши їхню бойову частину, - написав керівник ЦПД Олександр Коваленко у Telegram.

Аналітики порталу зазначили, що нова 90-кілограмова бойова частина російського виробництва отримала індекс КОФЗБЧ, що розшифровується як кумулятивно-осколкова-фугасна-запалювальна. Склад вибухової речовини залишився тим самим: ТГФ-35П2 - суміш тротилу та флегматизованого гексогену. Запалювальна дія забезпечується застосуванням порошкової суміші гідридів металів, які досягають температури горіння до 3500°C.

Крім того, від зими минулого року РФ почала використовувати схожу комбіновану бойову частину типу БСТ-52, що поєднує кумулятивну, осколкову, фугасну та запалювальну дію. Однак вага цієї частини становить лише близько 50 кг.

Іранська нова бойова частина, яка також важить 90 кг, має кумулятивну, уламкову та фугасну дії, але не містить запалювальних компонентів. Її вибухова речовина складається з ОЛА (октагену та алюмінію), а проміжний детонатор виконаний у формі шашок із гексогену.

За словами фахівців, активне використання іранських бойових частин підтверджує співпрацю Москви і Тегерана у виробництві Shahed-136. Крім того, Росія продовжує модернізувати "шахеди", вдосконалюючи компоненти, зокрема системи супутникової навігації для протидії РЕБ, і змінює тактику їхнього застосування.

Україна також удосконалює засоби протидії, що робить це протистояння змаганням технологій і тактичних прийомів.