Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про завершення слідства й відкрили матеріали справи за підозрою колишнього кінцевого бенефіціарного власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Його та ще п'ятьох осіб підозрюють у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн. Про це зазначено у повідомленні НАБУ. Ім'я фігуранта офіційно не розкривають, проте з деталей справи очевидно, що йдеться про Коломойського, якого повідомили про аналогічну підозру 2023 року.
Зазначається, що слідство встановило: у січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку, на той момент голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПриватБанку, аби надалі фінансувати підконтрольну офшорну компанію та збільшувати власну частку в статутному капіталі банку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.
- Надалі частину суми у розмірі понад 446 млн грн з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох. Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку. Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу ПриватБанку на виконання вимог Національного банку України, - йдеться у повідомленні.
Наразі серед підозрюваних - колишній кінцевий бенефіціарний власник ПриватБанку, організатор групи, колишній голова правління ПриватБанку, колишній заступник керівника напрямку - директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з ПриватБанком, ексзаступниця голови правління ПриватБанку – директор казначейства, ексначальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку та ексзаступниця керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку.
Дії осіб кваліфіковані за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Цей епізод є четвертим у справі заволодіння коштами ПриватБанку.