22 листопада
Завантажити ще

Прикрашаємо ялинку до Нового року: п'ять необхідних елементів

Прикрашаємо ялинку до Нового року: п'ять необхідних елементів
Фото: ru.depositphotos.com

Що за свято і без ялинки? - задаємося ми щороку питанням і починаємо шукати адреси ялинкових базарів чи знижки на штучні ялинки у гіпермаркетах. Мало хто з нас погодиться на кілька ялинових гілок у гарній вазі - нам подавай ялинку, іграшки, гірлянди і ось це все, без чого Новий рік перетворюється на пересічні посиденьки. А душа вимагає свята … Тож починаємо збирати у квартирі новорічний антураж, доки є час.

Перший елемент: ялина

Ялинкових базарів поки що немає, але в інтернеті вже йде торгівля новорічними красунями, живими та штучними.

Почнемо з бюджетного варіанту – ялинка у горщику. Від пів метра до метра заввишки, сизо-зелена або сіро-блакитна коштує від 300 до 600 грн. Компактний варіант для мінімалістів та екоактивістів (ялину потім можна висадити біля будинку). Деякі торгові точки навіть пропонують такі ялинки у кредит.

Якщо комусь до вподоби ялинка, яку відразу можна посадити під вікнами і вбирати її без акції «зрубали нашу ялинку під самий корінець», а в природному середовищі, то можна купити саджанець ялинки від 200 грн за штуку. Щоправда, висаджувати її варто було б раніше, але загалом вона допоможе зустріти Новий рік, а потім продовжить зростати далі.

Живі ялини та сосни вже пропонують на оптових точках продажу за ціною від 70 до 300 грн - отже, на ялинкових базарах ціна буде вдвічі-втричі більшою.

Вже в Україну завозяться дерева, вирощені у лісгоспах скандинавських країн: ціни на двометрові хвойні красуні стартують від 2000 грн, а триметрова данська ялина обійдеться від 3500 грн.

Штучні ялинки та сосни, звичайно, не можуть похвалитися живим запахом смоли та шишок, але в цілому вважається, що відчуття свята вони дарують якісно та надовго. Найдешевші на пластмасових підставках висотою пів метра-метр стоять від 150 грн за штуку. Трохи вище та з ефектом засніженості – від 200 грн. Світяться (з уже вбудованою гірляндою) – від 250 грн. Зрозуміло, що чим вища конструкція, тим вона дорожча. Якісна штучна ялина навряд чи може коштувати дешевше 1000-1200 грн, тому якщо брати – то брати дорожче, від 3000 грн і вище.

Ну і якщо в сімейному бюджеті випадково є зайві 40-60 тис. грн, то на них можна купити штучну ялинку або канадську сосну заввишки 1,80 м. У неї буде вогнетривка високоякісна хвоя, укладена в будь-яку форму, що сподобалася покупцеві, - конічну, на високому штамбі або «плакучу», з опущеними гілками. Можна ще купити світлодіодну ялинку – теж дуже красиво та «всього» 30 000 грн.

Середній чек на купівлю ялинки на сьогоднішній день – від 700 до 1500 грн. Можливо, ближче до Нового року ціни трохи підростуть.

Екологічний варіант живої ялини – у горщику. Можна потім висадити. Фото: kyiv.ukrboard.com.ua

Екологічний варіант живої ялини – у горщику. Можна потім висадити. Фото: kyiv.ukrboard.com.ua

Другий елемент: підставка

Даремно посміхаєтеся: некрасива або неякісна підставка під ялинку може зіпсувати як все враження від новорічного антуражу, так і все свято, якщо вашому коту захочеться трошки торкнутися лапою погано закріпленого деревца.

Найзвичайніша металева «тринога» з 2-3 гвинтами коштує від 180 грн, кована – вже від 300, металева, але пофарбована у чорний/білий/зелений колір – від 300 грн. Складна підставка із відром потягне вже на 350-500 грн, а горщик-підставка – від 1200 грн.

Можна заморочитися та прикупити якусь німецьку диво-підставку для новорічної ялинки з регульованим резервуаром для води та світлових індикацій, але там дешевше 2500 грн навряд чи щось можна знайти.

Третій елемент: гірлянди та прикраси

Ялинку встановили, можна починати прикрашати її за своїм смаком та настроєм. Звичайна світлодіодна гірлянда з 8 колірними режимами - від 180 грн, гірлянда з хвої із новорічним декором, шишками та кульками - від 500 грн, гірлянда-штора - від 270 грн, вулична гірлянда - від 200 грн, гірлянда-водоспад (у вигляді "штор" для вікон або дверних отворів) – від 400 грн. Найбюджетнішу гірлянду з кольорових LED-кульок можна купити лише за 80 грн.

Що ж до прикрас, то тут, як то кажуть, на будь-який гаманець, починаючи від картонних та пінопластових іграшок від 3 грн і закінчуючи чарівними скляними розписними кулями за 500 грн. Набір ялинкових пластикових кульок – до 100 грн, м'які іграшки на ялинку – від 40 грн.

Іноді для відчуття свята просто повісити на новорічне деревце гірлянду. Фото: Photo Dana Tentis form PxHere

Іноді для відчуття свята просто повісити на новорічне деревце гірлянду. Фото: Photo Dana Tentis form PxHere

Четвертий елемент: Дід Мороз та Снігуронька

Велика кількість Дідів Морозів і Санта-Клаусів може збити з пантелику - їх стільки, що можна вибирати до наступного Нового року ! Адже є ще Снігуроньки, олені та ельфи Санти, сніговики та інші фігурки, без яких новорічний антураж здається незавершеним.

Найпростіший пластмасовий дідусь зростом сантиметрів 40-50 коштує 150-250 грн. Особливої розкоші у нього немає – все намальовано на штампованій формі. Але, можливо, хтось згадає своє дитинство, коли під ялинкою стояв саме такий пластмасовий Дід Мороз і чудово втілював свято.

Якщо фігурка Діда Мороза матиме кудлату непластмасову бороду, то це вже від 300 грн і більше. І далі з кожним сантиметром Дідусь дорожчає. Чим натуральніше його волосся і шуба - тим соліднішим він стає, у плані ціни теж.

Як показало життя, рідко хто ставить Діда Мороза одного під ялинку - у пару до нього йде Снігуронька. Тому попит на парні іграшки вищий, ніж на самотніх людей похилого віку з мішками. Дід Мороз та Снігуронька з кераміки в парі обійдуться у 700-850 грн, м'які – у 500-600 грн., пластмасових можна і за 200 грн знайти.

Для тих, хто святкує Новий рік із розмахом, пропонується 180-сантиметрова фігура інтерактивного Діда Мороза, який видає музику, співає та танцює. Коштує таке задоволення від 10 000 до 13 000, і ще можна вибирати - чи заспіває споконвічно слов'янський Дід або заморський Санта-Клаус.

Якщо ставите не Діда Мороза, а Санта Клауса – можна заощадити на Снігуроньці. Фото: ru.depositphotos.com

Якщо ставите не Діда Мороза, а Санта Клауса – можна заощадити на Снігуроньці. Фото: ru.depositphotos.com

П'ятий елемент: декор

Прикрасити будинок до Нового року - теж завдання не з найпростіших. Потрібно передбачити все, починаючи від новорічного (різдвяного) вінка на вхідних дверях (від 600 грн) і закінчуючи конфетті (від 50-100 грн за кілограм), від наборів маленьких м'яких іграшок у вигляді тих же оленів, ельфів, Дідів Морозів та Снігуроньок, яких можна розвісити у всіх кімнатах (від 150 грн. за набір з 4-5 штук) до великих новорічних свічників (від 400 грн.). А є ще статуетки, картинки, наклейки на скло (стіни), коробки для подарунків, новорічні ліхтарики, світильники і, звичайно ж, «дощик» - недорогий, але так радіє око.

Щоб було зовсім по-святковому, можна розставити у квартирі світлодіодні різнокольорові деревця на стійках (від 250 грн.) і скрізь розвісити новорічні червоні, зелені, сині бантики (від 25 грн.). Втім, хоч би скільки коштував новорічний декор і яким би він не був, головне його завдання – створити атмосферу свята. Яке має починатися у душі кожної людини.

Новини по темі: ялинка Свята Новий рік