Завантажити ще

У Запоріжжі у національному заповіднику «Хортиця» виявили звалище хімікатів

У Запоріжжі у національному заповіднику «Хортиця» виявили звалище хімікатів
Фото: facebook.com/groups/2269727933070270

Звалище з невідомими отрутохімікатами люди виявили увечері 11 січня в районі турбази на острові Хортиця. Судячи зі знімків, оприлюднених у паблику «Наш острів», велика кількість мішків та контейнерів вивантажені в одну купу і лежать просто неба.

Більшість мішків та контейнерів пошкоджені. Порошок, що знаходиться в них, має отруйний фіолетовий колір. За словами авторів посту, ті, хто виявив сміттєзвалище, одразу ж написали звернення до Запорізької облдержадміністрації та зателефонували до заповідника.

Реакції офіційної влади наразі немає. У той же час гендиректор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко розповів місцевому порталу «061», що працівники заповідника після звернення місцевих жителів одразу ж виїхали на місце.

"Наші співробітники прийшли, перевірили, склали акт та відповідні листи до міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та до ДСНС. Питання небезпечних відходів - це питання комісії з надзвичайних ситуацій, і ми попросимо місто на це відреагувати, бо ми не знаємо, що це за хімічні речовини, їхнє походження", - наголосив Остапенко.

Національний заповідник "Хортиця" – унікальна пам'ятка природи, культури та історії запорізького козацтва. Найбільший острів не лише на Дніпрі, але на всіх річках Європи. Його довжина - 12 км, ширина – 2,5 км. Площа острова становить близько 2,5 тис. га. На думку вчених, його було створено понад 2 мільйони років тому внаслідок геологічного розлому, який відколов частинку Українського кристалічного щита.

На території острова поєднуються всі ландшафти України: плавневі ліси та луки, справжні та петрофітні степи, скелясті відшарування гранітів, балки, нагірні діброви, висячі болота, озера. Зростає більше тисячі видів рослин, стільки ж видів комах, дві сотні видів птахів, два десятки видів ссавців.

Фото
Фото
13 Сiчня 202212:01