24 листопада
Завантажити ще

Анатолій Анатоліч – про подорож Америкою, тести, медицину та ковідну реальність

Анатолій Анатоліч – про подорож Америкою, тести, медицину та ковідну реальність

Анатолій Анатоліч завжди подорожує разом з усією родиною – дружиною Юлею, 10-річною Алісою, 8-річною Лолітою та піврічним Нілом

«Це лише дуже дорого, складно, відповідально, витратно і невиспано! А так майже так само, як і без маленьких дітей. Подорож великою сім’єю – це справді цікаво», - зізнався телеведучий у своєму Instagram.

Ми попросили Анатоліча поділитися з нами своїми враженнями від подорожі та порівняти як Америка живе в епоху коронавірусу.

- Уже кілька років поспіль ми з родиною відпочиваємо у США. Це чудове місце, аби отримати потрібний заряд енергії на весь рік, проживаючи певний час як громадянин такої великої та прогресивної країни, - розповідає ведучий каналу «Україна» та проекту «Зе Інтерв’юер». - Оскільки за період пандемії їхали в Штати вже не вперше, ми приблизно розуміли, що нам для цього потрібно, і до чого треба бути готовими.

Знайомтесь із законами та правилами штату

- Під час пандемії усім членам родини потрібні сертифікати про вакцинацію для всіх осіб, старших 12-ти років, а також тести про відсутність вірусу для всіх членів родини, які старші 3 років. Крім цього, обовʼязково потрібна актуальна віза, підтвердження, що ви маєте житло та кошти на період перебування у США і зворотній квиток, щоб на кордоні розуміли, що ви повернетесь.

Подорожуючи в Америку, потрібно завчасно ознайомитися з законами і правилами штату, до якого ви вирушаєте, оскільки вони можуть відрізнятися. Тому слід бути готовими до того, що це все-таки чужа країна, і поводитися там треба відповідно до їхніх норм.

Ми дізналися кілька цікавих речей, якими можуть скористатися водії автомобілів. Наприклад, усі повнолітні можуть цілком законно їздити у багажнику пікапа і не отримати за це жодного штрафу. Також, якщо у салоні автомобіля є дитина і, наприклад, терміново потрібно замінити підгузок, можна зупинитись у будь-якому місці, під будь-яким знаком і не отримати за це штрафу. Звичайно, в межах розумного.

Вже кілька років Анатоліч із сім’єю проводить січневі канікули в США та каже, що в Америці можна знайти все на будь-який смак та гаманець. Фото: YULA Company

Вже кілька років Анатоліч із сім’єю проводить січневі канікули в США та каже, що в Америці можна знайти все на будь-який смак та гаманець. Фото: YULA Company

Місце, де робляться тести, схоже на МакДрайв

- У США ми відпочивали у Флориді, подорожуючи різними містами штату. Зараз Флорида максимально комфортна, тому що губернатор достатньо мʼяко ставиться до обмежень у період пандемії. Усі заклади відкриті, і заходити в них можна навіть без маски. Існують лише рекомендації щодо їх використання, але це аж ніяк не вимога. Як такого маскового режиму тут взагалі немає. У нас жодного разу не вимагали одягнути маску чи показати сертифікат вакцинації.

Тому, на відміну від України, у Флориді правила карантину точно мʼякші. Тобто, життя мешканців Флориди у період пандемії, як ми побачили, майже не змінилося. Вони розважаються так само, як і до появи вірусу. Люди проводять багато часу на вулиці. Незважаючи на те, що у Флориді зараз зима, температура повітря тут коливається в межах 18-19 градусів удень, оскільки це теплий штат. Також тут на повну працюють усі зоопарки, торгівельні центри, розважальні комплекси та всесвітньо відомі розважальні парки.

Під час відпочинку ми зіткнулись із цікавою ситуацією. Вже вдруге планували потрапити на найкращий круїзний лайнер світу від компанії Disney Cruises. Але нашу подорож на ньому довелось скасувати через деякі правила, що зʼявилися у період пандемії.

Обовʼязковою умовою стала вакцинація дітей віком від 5-ти років. Звісно, наші діти не мають щеплення, адже в Україні дітей поки що не вакцинують. Тому ми змінили круїз і обрали іншу компанію, де потрібні лише тести на відсутність вірусу для всієї сімʼї та сертифікати вакцинації для дорослих.

До речі, тест на відсутність вірусу можна зробити безкоштовно, наприклад, в аптеці, але заздалегідь потрібно записатися на певний час. Місце, де все це відбувається, схоже на усім нам відомий МакДрайв, куди можна підʼїхати автомобілем і в автоматі отримати зразок для всіх членів сімʼї. Тест потрібно зробити самостійно та покласти назад у ящик автомату. Потім ці тести відправляються вже до лабораторії. Результату слід чекати від однієї до трьох діб, але є можливість пришвидшити цей процес. Можна взяти інші зразки тестів, які будуть коштувати від 190 до 350 доларів, і їх результат буде готовий протягом однієї години або доби.

Як такого маскового режиму у Флориді немає. Фото: Instagram.com/anatoliyanatolich/

Як такого маскового режиму у Флориді немає. Фото: Instagram.com/anatoliyanatolich/

Життя у США: житло, прокат авто і медицина

- Подорожуючи у Сполучені Штати Америки, ми завжди намагаємося знайти житло, яке було б максимально автентичним та близьким до місцевих жителів. Шукаючи його, використовуємо популярні міжнародні застосунки. Звісно, там є варіанти різних готелів чи апартаментів, але є й застосунки, в яких власники помешкань особисто здають свої будинки в оренду. І нам це дуже подобається, адже ти потрапляєш не в готельний номер, а у справжнє помешкання зі своєю атмосферою та американським духом.

Вартість оренди житла у штаті Флорида є абсолютно на різний смак: від 100 до десятків тисяч доларів. У середньому, нормальне житло коштуватиме 200-300 доларів на добу.

Щодо автомобіля все теж дуже просто. У Штатах ми завжди пересуваємося автомобілем, оскільки в нас велика сімʼя, і це простіше та зручніше. Цього разу нам навіть довелося трохи доплатити, щоб взяти більший автомобіль, бо, як виявилось, наша родина вже не поміщається у компактний кросовер. Нам потрібна вже більша машина.

Доволі багато компаній займається орендою авто у Флориді, але вартість таких послуг дещо змінилася порівняно з попередніми роками, і не в кращий для нас бік. Цього року через інфляцію в США та великий наплив туристів до Флориди у зв'язку з мʼякими правилами життя в період пандемії, ціни на оренду автомобілів збільшилися майже вдвічі. Цікаво, що навіть представники української діаспори вже відкривають свої невеликі компанії прокату. Кілька днів ми навіть каталися на автівці з такої компанії. Відкрию один секрет – вартість оренди для українців у них менша.

В цілому вартість оренди автомобіля у штаті Флорида коштує від 50 до 100 доларів на добу. Усе залежить від різноманітних факторів комплектації автівки.

Так склалося, що наша найстарша донька Аліса під час подорожі поскаржилася на біль у шлунку, ми вирішили не займатися самолікуванням і звернулися до страхової компанії. Ми завжди користуємося послугами страхових компаній, коли вирушаємо на відпочинок. У такому разі для кожної ситуації індивідуально компанія шукає приватну лікарню, яка знаходиться найближче до вашого поточного місця перебування. Ми записалися до педіатра, і виглядало це все так само, як звичайний прийом у лікаря в Україні. Доньку зважили, виміряли тиск та зріст, а після цього вислухали симптоми та надали висновок. Для нас такий прийом був безкоштовним, але за відсутності страховки він коштує 140 доларів, що значно дорожче ніж прийом лікаря в Україні, навіть у приватній клініці.

Телеведучий завжди намагається знайти житло, яке було б максимально автентичним та близьким до місцевих жителів. Так виглядає задній дворик будинку, який зняла сім’я в Америці. Фото: Instagram.com/anatoliyanatolich/

Телеведучий завжди намагається знайти житло, яке було б максимально автентичним та близьким до місцевих жителів. Так виглядає задній дворик будинку, який зняла сім’я в Америці. Фото: Instagram.com/anatoliyanatolich/

Українці в Америці і Україна в американських новинах

- Переглядаючи телевізор у США, можна в кожному випуску новин побачити щонайменше один сюжет про ситуацію на кордоні України та Російської Федерації. Ми є в усіх новинах. Багато інформації про те, що велика кількість збройних сил Росії зосереджена на кордоні з Україною, про це говорять і розповідають, наводять думки експертів та транслюють кадри з передової. Насправді це дуже схоже на українські випуски новин, тільки ці – за океаном.

Американці, особливо доросла частина населення, багато знають про Україну. Одного дня на касі в супермаркеті, почувши, як ми говоримо з дружиною, до нас підійшов чоловік і запитав, звідки ми. Дізнавшись, що з України, сказав, що в США дуже багато людей підтримують нашу країну, і вони знають, що в нас відбувається. Чоловік навіть висловив свою підтримку, було дуже приємно.

Також нам вдалося побувати в місті Норт-Порт, де мешкає величезна кількість представників української діаспори. Вони там завжди підтримують одне одного. Навіть якщо приїжджає нова родина, яка хоче залишитися там жити, вона отримує підтримку від усіх. Хтось може її поселити на певний час у своєму помешканні, дати свій автомобіль, щоб люди мали можливість стати на ноги.

Мені здається, така підтримка надзвичайно важлива для людей, які вирішили розпочати життя у новій країні. Самі українці, які тут живуть, говорять, що навіть держава підтримує кожного, хто переїжджає офіційно: це фінансова підтримка, знижки на оренду житла тощо. Незвичним було те, що в Норт-Порті живе багато українців, які навіть не знають англійської, бо вся діаспора розмовляє українською.

Анатоліч зізнається, що Нілу відпочинок подобається. Фото: YULA Company

Анатоліч зізнається, що Нілу відпочинок подобається. Фото: YULA Company