У вихідні читайте нашу постійну рубрику про несподіванки, з якими стикаєшся при переїзді в іншу країну – цього разу до Франції (субота, 10-00). Історію про те, як у Дніпрі збирали книги українською для бібліотеки у Польщі (субота, 17-00). Як живе "весільний центр" України під час війни (неділя, 10-00). І 10 актуальних питань щодо пенсії (неділя, 12-00).
Новий традиційний випуск мемів тижня – про борщ та Генштаб (субота, 13-00).
Одна з подій тижня, що нас приголомшила, – відставка британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона. Українці розхвилювалися – чи залишаться в силі всі домовленості про постачання зброї та взагалі про допомогу Україні. Разом із політологом Володимиром Фесенком та експертом Інституту майбутнього Іллею Кусою розбираємо, що стало причиною відходу Джонсона, хто буде замість нього і як це позначиться на українсько-британських відносинах.
Як виявилося, синоптики та метеорологи посилено залучаються до військових дій – адже без урахування погодних умов навыть безпілотник неправильно працюватиме. Хмарність, холод, сильний вітер – це треба враховувати для запуску дрону.
Дізналися у Миколи Кульбіди трохи військових хитрощів, а також випити прогноз на майбутню зиму – чи не замерзнемо. І, до речі, що з глобальним потеплінням, яке через війну нікуди не поділося.
Донецьк, який після 2015 року відчував себе у відносній безпеці, цього року перетворюється на філію пекла. Постійні обстріли (причому стріляють по місту самі бойовики, сподіваючись зіпхнути провину на ЗСУ), чоловіків призовного віку ловлять прямо на вулицях і одразу відправляють на фронт, тепер зникла і вода – іноді підвозять, але без штампу про прописку не наллють, виїхати можливо тільки через Росію до країн Балтії чи Польщі – але коштуватиме це 300-400 євро. Як виживають у цих умовах донеччани – у нашому репортажі. /ua/life/a652458-donechchani-pitnu-vodu-dajut-za-pasportom-a-vijikhati-u-svit-majzhe-nemozhlivo
Щоб допомагати дітям, які перенесли душевну травму війни, засновниці благодійного фонду «Студія сім'ї «Промінець» Ірині Золотарьовій довелося змінити кваліфікацію. Про особливості роботи не тільки з дітьми, а й їхніми батьками (насамперед треба допомогти мамі!), про те, як хлопчик-жадінка перевиховався і став пропонувати свої іграшки дітям біженцям, про те, як першу «швидку допомогу» хлопцям вона та її колеги надавали у харківському метро, де люди ховалися від бомбардувань. Все заради того, щоб повернути інтерес до життя, додати похмурі малюнки яскравих фарб.
Несподівано автор вірусної пісні про те, що українці борються зі злом та перемагають, виявився росіянином. Свій протест проти війни в Україні актор озвучки висловлює своєю творчістю, і через свою позицію змушений був виїхати з сім'єю до Туреччини. Дізналися в Ігоря Попова, чи не страшно йому говорити публічно про війну і як співіснують українці та росіяни в Туреччині.
У кінотеатрах розпочався показ «Скажені сусіди. Нові історії», де головну роль – Галини Середюк – відіграла Леся Самаєва. Поговорили з актрисою, як це зніматися в комедії у такий складний період. Як на українську виставу про війну відреагували Інгеборга Дапкунайте та Джон Малкович. А також про те, як виживає муніципальний театр, що залишився майже без грошей.