25 листопада
Завантажити ще

Факт. Як правильно обрати холодильник

Факт. Як правильно обрати холодильник
Фото: https://www.foxtrot.com.ua/

Підхід до питання вибору холодильника не може зводитися до відповіді: «Без різниці який – аби холодив». Перед вами серйозна побутова техніка, яка пропрацює у вашому будинку довгі роки, і тут важливі відповіді на головні питання. Так, купити холодильник у наші дні – не проблема. На вибір десятки моделей від різних виробників – SAMSUNG, LG, BEKO, GORINJI, INDESIT, BOSH та багатьох інших.

Безумовно, консультацію можна отримати в чаті на сайті магазину. Але важливо розуміти, про що питати.

Розмір: сантиметри мають значення

Наївне нагадування, але все ж таки – не забудьте прикинути, які габарити холодильника підійдуть для вашої кухні, чи можна його безперешкодно занести всередину. Важливо оцінити під потреби своєї сім'ї кількість полиць та відділень усередині.

Мають значення зайві сантиметри (правильніше літраж) для морозильної камери. Можливо, ви не фанат заморожування ягід та овочів на зиму, хоча ця практика себе виправдовує, погодьтеся, прикро, коли розмір холодильника диктує кількість закупівель. Морозилки бувають до ста літрів, до двохсот, до трьохсот.

Рівень електроспоживання: економимо кіловати

Цей показник важливий для будь-якої побутової техніки. Найбільш економні побутові прилади мають клас: А+, А++, А+++ (останній найменш енерговитратний).

Існує заперечення - якщо холодильник споживає мало потужності, то й морозить він так собі. Це не так. Для нас головне, щоб у холодильнику підтримувалася необхідна температура. У приладах А-класу це досягається системою терморегуляторів та герметичністю. Заморозив – і вимкнувся.

Шум: навіщо зайві звуки

В принципі ті часи минули, коли доводилося вночі здригатися, прокидаючись від гуркоту на кухні холодильника, що раптово заробив. Сучасні моделі шумлять у середньому в межах 40-44 дБ. Це як звичайна людська мова. Але якщо вам важливий повний комфорт, зверніть увагу на тихіші моделі - до 39 дБ.

Існує три види систем розморожування: No Frost, автоматична (краплинна), ручна. Фото: https://pixabay.com/mohamed_hassan-5229782/

Існує три види систем розморожування: No Frost, автоматична (краплинна), ручна. Фото: https://pixabay.com/mohamed_hassan-5229782/

Система розморожування: щоб не паритися

Їх існує три: No Frost, автоматична (краплинна), ручна.

  • Система No Frost – по суті, розморозки не вимагає. Тому й носить назву «без інею». Повітря рівномірно розподіляється усередині холодильника, на стінках не утворюється конденсат. Морозильна камера працює за такою ж системою.
  • При автоматичній (крапельній) системі конденсат утворюється на задній стінці холодильника, стікає у спеціальну ємність і там випаровується. Агрегат із такою системою потрібно розморожувати кілька разів на рік залежно від ситуації.
  • Ручне розморожування залишилося в деяких моделях холодильників, але, по суті, нічого страшного в ньому немає. Помітили намерзання льоду, стала через це важко відкриватися морозилка - вимкнули і розморозили.

Безумовно, ми розглянули лише основні параметри, на які слід орієнтуватися при виборі холодильника. Є й інші: наприклад, з верхньою чи нижньою морозильною камерою. Здається, дрібниця, але вам же щоразу нагинатися або ставати навшпиньки. Або тривалість зберігання продуктів при відключеному живленні: у різних моделях від 3 до 33 годин. Або wi-fi-управління, щоб замовляти продукти онлайн-доставки.