22 листопада
Завантажити ще

Через вчорашній обстріл росіян є знеструмлення в дев'яти областях

Через вчорашній обстріл росіян є знеструмлення в дев'яти областях
Фото: facebook.com/npcukrenergo

У понеділок, 26 серпня, росіяни здійснили наймасштабнішу від початку війни ракетно-дронову атаку на українську енергосистему. Ремонтні бригади Укренерго вже почали аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики працюють 24/7, щоб якомога швидше повернути світло в домівки українців. Станом на 27 серпня знеструмленими залишаються жителі дев'яти областей, повідомляє Укренерго.

- Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 543 населені пункти у Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Одеській,  Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. З технічних причин знеструмлювались споживачі у Запорізькій області, - йдеться у повідомленні.

Внаслідок російських атак 27 серпня в усіх регіонах України будуть діяти заходи обмеження споживання. З 6:00 до 11:00 і з 15:00 до 21:00 обленерго будуть застосовувати чотири черги відключень одночасно, в інші періоди доби - по три черги. Ознайомитись із графіками відключень на сьогодні можна на офіційних сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах.

Також енергетики зазначають, що споживання залишається високим. 26 серпня станом на 8:00 воно було на тому ж рівні, що й попереднього робочого дня - у п’ятницю, 23 серпня, в цей же час.

- Зараз українська енергосистема відновлюється вже після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадно протягом всієї доби, - йдеться у повідомленні.

  • 27 серпня ДТЕК попереджали, що в Україні знову діятимуть графіки стабілізаційних відключень. У більшості регіонів очікуються відключення також у світло-сірих зонах графіка, це означає, що світла не буде довшим за стандартні чотири години.
  • Зранку 26 серпня певна частина українців залишилася без світла через російські удари по критичній інфраструктурі України, а інша - через превентивні заходи безпеки з боку енергетиків.