24 листопада
Завантажити ще

У Києві відремонтують садибу Лапінського - це неоготичний замок XX століття

У Києві відремонтують садибу Лапінського - це неоготичний замок XX століття
Фото: facebook.com/docskmda

В Києві незабаром розпочнеться реставрація садиби Лапінського. Будинок знаходиться за адресою: вулиця Олеся Гончара, 60. Цю інформацію оприлюднено на сторінці Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації  в Facebook.

- Консультаційна рада схвалила концепцію реставрації будівлі. Це - пам’ятка архітектури місцевого значення, яка розташована у Шевченківському районі, поблизу історичної місцевості Афанасівський Яр. Першим етапом стане ремонт фасаду, щоб відновити первісний вигляд цієї унікальної архітектурної споруди, - зазначили в департаменті.

Відомий київський психіатр і професор Київського університету Михайло Лапінський купив садибу у спадкоємців барона Рудольфа Штейнгеля та відкрив у будинку водолікарню, що пропонувала популярні водні масажі та лікувальні ванни. Згодом він вирішив забудувати другу частину садиби.

Садиба Лапінського, зведена на початку XX століття, має значну історичну цінність, адже на час свого спорудження вона була найвищою у Києві. Активісти та місцеві жителі не раз підкреслювали важливість проведення реставраційних робіт для збереження не лише самої будівлі, але й інших складових архітектурного комплексу пам'ятки, таких як огорожа, містки, сходи з парапетом, майданчик та підпірний мур.

Влітку 2022 року вже намагалися розібрати частину історичної будівлі - 110-річний місток, який має окремий статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Після цього інциденту Департамент охорони культурної спадщини направив ОСББ припис, в якому вимагав зупинити роботи і подати протягом місяця науково-проєктну документацію, що має на меті збереження об'єкта.

  • 19 липня в Києві розпочали демонтаж історичної садиби, зведеної у 1890 році. Ця будівля кінця XIX століття, розташована на вулиці Кониського і відома як "садиба Зеленського". Кияни намагалися її врятувати, надсилаючи петиції до органів влади. 
  • У січні стало відомо, що на Харківщині садиба Григорія Сковороди перебуває на межі зникнення. Ця будівля потребує термінових протиаварійних заходів, які планувалися ще до початку війни, але через російське вторгнення так і не були реалізовані.