Завантажити ще

Магнітні бурі у лютому: їх буде багато, але День святого Валентина не зачеплять

Магнітні бурі у лютому: їх буде багато, але День святого Валентина не зачеплять
Фото: nashemisto.dp.ua

Лютий-2025 – справжнє випробування для метеозалежних людей, яким доведеться страждати чи не кожні два-три дні від магнітних бур. Геомагнітна активність цього місяця буде різноманітною, відносно спокійні дні змінюватимуться значними сплесками магнітосфери Землі.

У перші дні місяця ми вже пережили сильну геомагнітну бурю з індексом Кр 5. Головний біль, депресія, «щось серце коле», різке небажання вставати з ліжка вранці – це все вона, буря винна!

До 5 лютого сонячні шторми долітатимуть до нас у досить розсіяному вигляді, так що відчують себе не у своїй тарілці тільки дуже метеозалежні громадяни і ті, хто страждає на хронічні захворювання.

З 10 лютого розпочнеться помірна магнітна буря, яка до 11-го числа наростить потужність до сильної, а 12-го знову піде на спад до помірної.

Вдих-видих – і 13 лютого знову доведеться помучитися тим, хто реагує на космічні хвилювання Сонця та магнітосфери Землі – потужна магнітна буря накриє планету вже вдень.

З 14 по 15 лютого синоптики не прогнозують нічого серйозного, що могло б зіпсувати День святого Валентина, та й загалом до 20 лютого можна буде трохи розслабитися та підготуватися до нового спалаху (на щастя, за потужністю – помірного). Потім тиждень знову відпочинок – і остання у лютому магнітна буря помірної активності накриє Землю 27-28 лютого.

Як стверджують вчені, у лютому активність Сонця особливо висока через появу корональних дір. Ці явища викликають потоки сонячного вітру, які провокують геомагнітні обурення. Для більшості людей такі події проходять непомітно, але метеозалежні можуть зіткнутися з низкою симптомів:

  • головний біль;
  • стрибки артеріального тиску;
  • безсоння та дратівливість;
  • загострення серцево-судинних захворювань.

Щоб мінімізувати вплив магнітних бур на організм, фахівці рекомендують обмежити фізичні та емоційні навантаження у дні підвищеної активності, пити більше води та уникати алкоголю та кофеїну.

Крім того, постійне спостереження за прогнозами магнітних бур та їх обговорення може чинити на людей сильний психологічний вплив, навіть більший, ніж фактичний. І вищезазначені симптоми можуть бути наслідком не так геомагнітної активності, як підвищеної тривожності з приводу природних катаклізмів.

Тому до календарів магнітних бур варто ставитись спокійно, інформацію про зміни магнітосфери варто брати до уваги, але не панікувати, а враховувати можливий вплив сонячних штормів на звичну життєдіяльність та коригувати свій розпорядок у дні особливо сильних магнітних бур.