До Національного природного парку "Тузлівські лимани" на літо повернулись червонокнижні кулики-довгоноги. Про це у своєму фейсбуці повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв.
- Кулики-довгоноги - Himantopus himantopus вчора прилетіли з далекої Африки до Національного природного парку "Тузлівські лимани". Птахи занесені у Червону книгу України та потребують охорони. Бережіть птахів, - наголосив науковець.
Він також показав відео, на якому кулики ходять по мілководді в пошуку їжі. Скоріш за все, червонокнижні птахи потрапили у фотопастку.
Чорнокрилий кулик-довгоніг є прибережним птахом із ряду сивкоподібних. Це єдиний представник свого роду в Україні, де зустрічається номінативний підвид. Має доволі великі розміри, порівнянні з голубом, і вирізняється непропорційно довгими ногами та довгим, прямим і гострим дзьобом. Голос кулика звучить як дзвінкий свист "гоїть" або "троїть".
Весняний переліт цих птахів спостерігається у квітні-травні. Кулик-довгоніг віддає перевагу узбережжям морів, прибережним островам, напівзатопленим ділянкам, долинам річок, заболоченим територіям, а також мілководним озерам із прісною або солонуватою водою. Його можна зустріти на риборозплідних ставках та відстійниках. Гніздування відбувається біля самої водойми або на відстані до 100 метрів від урізу води як окремими парами, так і невеликими колоніями, часто поруч із крячками. Пташенята набувають здатності до польоту у віці 30-35 днів.
Основу раціону цього виду складають комахи та їхні личинки. Чорнокрилий кулик-довгоніг є видом, що потребує охорони – він занесений до Червоної книги України зі статусом "вразливий", а також включений до Боннської та Бернської конвенцій і угоди AEWA.