У неділю, 13 квітня, в Осаці стартувала EXPO-2025. На честь початку шестимісячного заходу, який, як сподіваються в Японії, об'єднає світ, розділений напруженістю та війнами, прозвучала Дев’ята симфонія Бетховена. Про це пише Euronews.
- Всесвітня виставка — це подія, яка об’єднує людей та інновації з усього світу для вирішення глобальних викликів, що стоять перед людством. EXPO-1970 в Осаці стала першою виставкою такого масштабу в Японії та Азії, символом стрімкого економічного зростання країни й одним із найбільш знакових заходів в історії Японії. Через 20 років після виставки EXPO-2005 в Айті EXPO-2025 в Осаці та регіоні Кансай знову збере світову спільноту в Японії, - йдеться на сайті виставки.
У понад 80 павільйонах з унікальною архітектурою представники понад 160 країн, регіонів та організацій презентують свої інноваційні досягнення і футуристичні експонати на тлі глобальних розколів, напруженості та війн.
Швейцарський павільйон є одним із найлегших на виставці. Він складається із чотирьох сполучених між собою сфер, виготовлених зі спеціальної плівки. Мета павільйону — підвищити обізнаність громадськості про потенціал Швейцарії як країни інновацій.
Павільйон Італії – це сучасна версія ідеального міста, символічний образ італійського Відродження. Концепцію розробив архітектор Маріо Кучінелла. У 2023 році він спроєктував Пункт незламності у Броварах. Він розташовується при вході до центрального парку.
Італійський павільйон є найбільшим на Expo і повністю зроблений з дерева. На даху розміщується сад, який слугує фоном для ресторану з італійською кухнею.
Однією із головних родзинок павільйону є двометрова елліністична скульптура Атланта, якій понад 2 тисячі років. Статую знайшли близько 1546 року у термах імператора Каракалли у Римі. Це найстаріша зі збережених статуй титана грецької міфології та найдавніша скульптура із зображенням небесної сфери. До цього її можна було побачити лише в Національному археологічному музеї Неаполя. Рішення відправити цю унікальну скульптуру на Expo критикували мистецтвознавці. Проте врешті Міністерство культури вирішило, що Італія таким чином представить свою культурну спадщину.
Павільйон Монако є частково галереєю, частково садом. Тема «Подбайте про дива» спрямована на підвищення обізнаності відвідувачів щодо екологічних проблем. Архітектура павільйону натхненна середземноморськими та японськими садами. Конструкція зі світловідбиваючого металу поєднується із садом як символ поєднання інновацій та природи. Біля входу до павільйону - старовинна кам'яна доріжка під оливковим деревом.
Павільйон створили у партнерстві з компанією Exclusive Brands Torino, яка розробляє ексклюзивні і дуже дорогі вина, морозиво та меблі. У павільйоні Монако є винний бар, який пропонує відвідувачам вина та коньяки з відомого винного льоху готелю Hôtel de Paris Monte-Carlo.
Архітектура павільйону натхненна середземноморськими та японськими садами. Фото: instagram.com/pavillonmonacomc
"Спільна Земля" – це тема павільйону Нідерландів. Він має форму прямокутної будівлі зі сферою в центрі, яка символізує сонце - чисте та невичерпне джерело енергії. Фасад покритий хвилястими планками, які символізують воду, що тече. Разом вони утворюють довжину рівно 425 метрів як данину 425 рокам торгових відносин між Нідерландами та Японією.
Відвідувачам показують фільм у 360-градусному куполі, створеному штучним інтелектом. Також павільйон знайомить із різними інноваціями, як от вирощування риби з клітин, використання морських хвиль для виробництва електроенергії, самокеровані човни для швидкого й чистого транспортування.
Павільйон Німеччини складається із семи круглих конструкцій, при його будівництві використали незвичні екоматеріали - грибний міцелій, глину та конопляний бетон. Павільйон присвячений циркулярному і сталому будівництву. Німці презентували модель замкнутого циклу переробки – мінізавод, який перед відвідувачами виставки перетворюватиме пластик на нові вироби.
На будівництво основної конструкції знадобилося 132 тонни сталі та 140 тонн дерева. Круглий не лише сам павільйон, всередині також багато круглих елементів.
Відвідувачам павільйону пропонують спроєктувати місто майбутнього. А якщо це занадто складно, то просто відпочити на великому круглому дивані.
EXPO-2025 - це Всесвітня виставка, яка проходить з 13 квітня по 13 жовтня 2025 року в Осаці, Японія. Це вже друга виставка такого рівня для Осаки після EXPO-1970. Основна тема заходу - "Створення суспільства майбутнього для нашого життя", що відображає прагнення до сталого розвитку та інновацій.
Виставка проходить на острові Юмешіма, назва якого перекладається як "Острів мрій". Головна тема другої Всесвітньої виставки в Осаці - "Створення суспільства майбутнього для нашого життя". Місто вже проводило виставку у 1970 році, коли було встановлено рекорд відвідуваності у 64 мільйони осіб. Цей рекорд був перевершений лише у 2010 році на EXPO в Шанхаї.
Маскот М'яку-М'яку - це офіційний символ і логотип заходу. Вдягають одяг у його кольорах - червоному, синьому та білому, щоб створити відповідну атмосферу. Маскот являє собою уявну істоту з синім обличчям, оточеним червоними кулями, деякі з яких мають вигляд очей. За словами організаторів, ця істота народилася в результаті злиття клітин і води в маленькому джерелі в регіоні Кансай.