Полярники української антарктичної станції імені Академіка Вернадського показали кумедне відео, як морське слоненя відпочиває у крижаній ванні на острові Галіндез. Ці тварини не живуть в районі станції - більша частина їхньої популяції мешкає на островах Субантарктики, але іноді молоді слони припливають сюди та відпочивають на острові. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Морські слони — найкрупніші серед ластоногих, розповідають полярники. Дорослі самці можуть сягати 5-6 метрів у довжину та набирати вагу до 5 тонн. Через такий великий розмір, огрядну форму тіла та "хобот" у самців (шкіряний мішок на носі, який вони роздувають в агресивному стані) цих тюленів і прозвали слонами.
- Близько 80% свого життя вони проводять у воді в пошуках їжі. За здобиччю пірнають на глибину 400-1000 метрів, але можуть занурюватися й на 2400 метрів! Там полюють на кальмарів та риб, вистежуючи їх своїми велетенськими чорними очима, - йдеться у повідомленні.
На сушу морські слони виходять на період розмноження та линьки, утворюючи берегові лежбища. Самці виробляють багато тестостерону й можуть збирати в гарем до 100 самиць, за яких часто б'ються між собою. Але так буває не в усіх. Деякі самці обмежуються кількома самицями й населяють відокремлені бухти, уникаючи конкурентів.