29 травня
Завантажити ще

Астрономи вперше зафіксували на Сонці дощ із гарячої плазми

Астрономи вперше зафіксували на Сонці дощ із гарячої плазми
Фото: Manuel Romano/NurPhoto via Getty Images

Вражаючі кадри Сонця вдалося зафіксувати завдяки роботі сонячної обсерваторії Big Bear (BBSO) та її телескопу Goode (GST). Про це повідомляє IFL Science.

Після нового вдосконалення телескоп надав найчіткіші зображення тонких структур сонячної корони – величезної та неймовірно гарячої атмосфери Сонця. Новий адаптивний оптичний модуль телескопа GST компенсує розмиття, спричинене атмосферою Землі. Результатом цієї компенсації стало вражаюче відео коронального дощу – сконденсованої плазми, яка падає назад до Сонця.

- Турбулентність у повітрі значно погіршує якість зображень космічних об’єктів, таких як Сонце, якщо дивитися через телескопи. Але ми можемо це виправити, – розповів Дірк Шмідт, науковець Національної сонячної обсерваторії, який очолював розробку нової системи.

За словами інженера-оптика і головного спостерігача BBSO Ніколя Горсе, адаптивна оптика нагадує вдосконалений автофокус і стабілізацію зображення у камері смартфона. Крім того,  вона коригує атмосферні викривлення, а не рухи рук користувача.

Сонячна корона залишається однією з найбільших загадок. Її температура сягає мільйонів градусів, що в сотні разів перевищує температуру поверхні Сонця. Процес, який створює цю дивну розбіжність, досі недостатньо вивчений, але нещодавно розроблені методи спостереження дозволили отримати нові підказки для пояснення цього феномену. Сонячна корона також є джерелом сонячного вітру, і події, що відбуваються там, впливають на космічну погоду в міжпланетному просторі.

Новини по темі: астрономія Наука Дощ Сонце