Завантажити ще

Плани Верховної Ради на 21 жовтня: Ресурсний закон, відставка міністра екології і свято від Зеленського

Плани Верховної Ради на 21 жовтня: Ресурсний закон, відставка міністра екології і свято від Зеленського
Фото: Григорій Костянтинов

Першочерговим законопроектом чергового пленарного засідання стане так званий ресурсний законопроект, який викликав численну критику в експертному середовищі країни. Документ посилює податковий тиск на українців.

У другому читанні цей законопроект мають намір прийняти за спецпроцедурою.

Потім депутати візьмуться за кадрове питання - розглянуть заяву про відставку міністра навколишнього середовища та природних ресурсів Романа Абрамовського.

У першому читанні депутати проаналізують законопроект про зміну механізму зарахування акцизу на тютюн до місцевих бюджетів. Далі у другому читанні "слуги народу" планують розглянути законопроект, яким повноваження Міністерства розвитку громад і територій з нормативного забезпечення будівництва, ремонту, утримання автодоріг передаються Міністерству інфраструктури України. Крім того, документом змінюються підходи до ціноутворення будівництва та ремонту доріг. Також у другому читанні депутати хочуть прийняти законопроект, яким дозволять ОТГ здавати в оренду майно ліквідованих установ середньої освіти.

У черговий раз до порядку денного Верховної Ради включили президентську ініціативу про заснування нового свята - Дня державності, який маємо відзначати 28 липня. Цей законопроект кочує з одного порядку денного до іншого з перших днів поточної сесії парламенту.

У першому читанні парламентарі можуть розглянути законопроект про спрощення набуття громадянства України іноземцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності нашої країни.

Реформа енергоефективності

Позачергове планерне засідання Верховної Ради розпочнеться після закінчення чергового пленарного засідання. На порядку денному 14 так званих євроінтеграційних документів.

Так, у першому читанні депутати мають намір розглянути законопроект щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин і обігу насіння. Далі у другому читанні планують прийняти законопроект про енергоефективність.

"Законопроект розроблений, зокрема, задля виконання договору про заснування Енергетичного співтовариства і Угоди про асоціацію з ЄС", - сказано у пояснювальній записці до законопроекту. Документом пропонується встановлювати цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії, який має становити не менше 0,7% від сукупного річного обсягу поставок енергії споживачам енергопостачальними організаціями, усередненого за період з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2015 року.

Крім того, передбачається встановлення вимог до екодизайну енергоспоживаючих продуктів і послуг, а також вимоги до рівня енергоефективності при закупівлі та оренді будівель держорганами влади і органами місцевого самоврядування. Відповідно до законопроекту, через держпідтримку запроваджуються заходи стимулювання установки інтелектуальних систем обліку енергії, в тому числі побутовими споживачами.

У першому читанні депутати хочуть прийняти законопроект про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію). Законопроект вводить нову умову кваліфікації когенераційних установок, які мають бути високоефективними і забезпечувати за рахунок комбінованого виробництва енергії економію первинної енергії на рівні не менше 10% у порівнянні з контрольними значеннями ефективності для окремого виробництва електричної та теплової енергії (теплоелектроцентралі, ТЕЦ).

Далі у другому читанні парламентарі планують розглянути законопроект, спрямований на розвиток ринку біометану в Україні, зокрема - залучення інвестицій і розширення експорту. Також народні обранці хочуть внести ряд змін до українського законодавства у сфері регулювання якості дитячого харчування і адаптувати його до вимог ЄС.

Після цього депутати візьмуться за ратифікацію 8 угод з іншими країнами.

Новини по темі: Верховна Рада