22 листопада
Завантажити ще

Саміт світових лідерів у Глазго розпочався з конфузу та виступу Бориса Джонсона про Джеймса Бонда

Саміт світових лідерів у Глазго розпочався з конфузу та виступу Бориса Джонсона про Джеймса Бонда
Фото: REUTERS

Церемонія відкриття Саміту світових лідерів у рамках кліматичної конференції COP26 розпочалася із запізненням у 25 хвилин. Guardian пише, що причиною затримки стало запізнення президента США Джо Байдена. На відміну від більшості лідерів він прилетів до Глазго (Шотландія) не напередодні, а вранці в понеділок, 1 листопада.

Церемонія розпочалася з гри на волинці та виступу британської поетеси Ірси Дейлі-Уорд. Але мікрофон дівчині не включили, і гості змогли почути лише останні рядки її вірша. Також світовим лідерам показали ролик про незначність людини у системі світобудови.

Першим на саміті виступив прем’єр-міністр Великобританії. Його промова була побудована навколо агента 007 Джеймса Бонда – героя романів британського письменника Яна Флемінга та серії фільмів. Джонсон провів аналогію між бомбою, що цокає, яку Бонд повинен знешкодити у фільмі, і ситуацією, в якій виявилося людство.

- Пристрій Судного дня реальний, і годинник цокає в шаленому ритмі сотень мільярдів турбін і систем. Земля знаходиться у задушливій ковдрі CO2. Можливо, ми не дуже схожі на Джеймса Бонда. Але ми маємо можливість здійснити цей саміт у той момент, коли людство почало знешкоджувати цю бомбу, - сказав Джонсон.

Джонсон також сказав, якщо світові лідери зараз не вдадуться до конкретних кроків, то всі їхні обіцянки будуть виглядати як "бла-бла-бла". Прем'єр-міністр у такий спосіб процитував фразу шведської активістки Грети Тунберг.

ДОВІДКА

Кліматичний саміт відбувається у Глазго з 31 жовтня по 12 листопада. У ньому візьмуть участь 120 глав держав та урядів, включаючи президента України Володимира Зеленського. Саміт відбувається у рамках конвенції ООН про зміну клімату. Під час переговорів лідери обговорюватимуть виконання країнами ключових положень Паризьких угод та нові ініціативи щодо зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу.