24 листопада
Завантажити ще

Без депутатських виплат за жовтень можуть залишити 82 нардепів

Без депутатських виплат за жовтень можуть залишити 82 нардепів
Фото: rada.gov.ua

82 депутати Верховної Ради можуть залишитися без депутатських виплат за жовтень через неголосування на пленарних засіданнях та у комітетах. Список у своєму телеграм-каналі за традицією опублікував голова підкомітету з регламенту Павло Фролов.

"Можлива економія для бюджету – 3,7 млн. грн. Але цей список «штрафників» не остаточний. У разі надходження відомостей про поважні причини неучасті депутатів у голосуваннях на пленарці або на засіданнях Комітетів виплати будуть відновлені", - написав “слуга народу”.

Фролов додав, що у жовтні старанніше на роботу ходили депутати фракцій від “Голосу” та “Слуги народу”. Найгірше – представники "ОПЗЖ".

У списку опинилися голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, голова фінансового комітету Данило Гетьманцев, співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко та його колега по фракції Ілля Ківа, оголошений у розшук Тарас Козак, Віктор Медведчук, який знаходиться під домашнім арештом, Сергій та Юлія Льовочкіни,  Людмила Буймістер та Олександр Дубинський, виключені зі "Слуги народу”, "слуги народу" Микола Тищенко та Ольга Василевська-Смаглюк, п'ятий президент Петро Порошенко, представник “ЄС” Микола Княжицький, колишній спікер Дмитро Разумков, голова партії “Голос” Кіра Рудик, кохана Міхеіла Саакашвілі Єлізавета Ясько.

Антирейтинг фракцій та груп за часткою депутатів, яких пропонується позбавити виплат, виглядає так:

1. "ОПЗЖ" – 52% (23 депутати)

2. "За майбутнє" – 48% (10 депутатів)

3. "Довіра" – 25% (5 депутатів).

4. "Батьківщина" – 20% (5 депутатів)

5. "ЄС" – 11% (3 депутати)

6. "Слуга народу" – 10% (25 депутатів)

6. "Голос" – 10% (2 депутати)

Йдеться про витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень. Депутатські виплати становлять 45 тисяч гривень. Якщо за місяць нардеп брав участь у менш ніж 70% голосувань або пропустив більше половини засідань свого комітету, він втрачає "депутатські". У жовтні регламентний комітет пропонував не відшкодовувати їх у вересні 65 народним депутатам.