26 листопада
Завантажити ще

Плани Верховної Ради: Передача парламентських авто Міноборони та календар пам'ятних дат

Плани Верховної Ради: Передача парламентських авто Міноборони та календар пам'ятних дат
Фото: Григорій Константинов

Очікується, що прем'єр-міністр розповість про соціально-економічну ситуацію в країні та плани уряду щодо вирішення проблемних питань.

Потім депутати розглянуть проект постанови про вшанування пам'ятних дат та ювілеїв у 2022-2023-му роках. Після цього візьмуться за проект постанови, якою пропонується передати на баланс Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ 60 автомобілів.

"13 грудня 2021 року до Верховної Ради України надійшов лист Міністерства оборони України, в якому повідомляється, що на сьогоднішній день транспортні засоби Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України застаріли і вислужили встановлені терміни експлуатації, їх ремонт є економічно недоцільним, а кількість транспортних засобів недостатня для якісного виконання певних завдань. Отже, Міністерство оборони України просить розглянути питання про передачу на баланс Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України певної кількості автомобільної техніки", - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови. Раніше "КП" в Україні" писала, що автопарк Верховної Ради налічує 229 транспортних засобів. На потреби військових передадуть найстаріші парламентські автомобілі (1985-2006-х р.в.).

У другому читанні депутати розглянуть законопроект, який дозволить знизити до 7% ставку ПДВ на продаж квитків на спортивні змагання. За словами народного депутата Жана Беленюка, ухвалення цього законопроекту дозволить знизити вартість квитків на спортивні заходи, і, відповідно, більше людей зможуть собі дозволити піти на футбольний матч, боксерський поєдинок тощо.

У першому читанні депутати планують проголосувати законопроект, який уточнює перелік документів, які «іноземні суб'єкти кінематографії», які знімають фільми в Україні, мають надати, щоб отримати субсидію для повернення частини кваліфікованих витрат.

Далі у другому читанні народні обранці хочуть розглянути законопроект, яким вносяться зміни до законодавства з військової освіти та науки. Документом пропонується надати особливі повноваження державним органам, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи вищої освіти та наукові установи з управління цими закладами та установами. Законопроектом встановлюються права та обов'язки науково-педагогічних працівників і вимоги до нормативів чисельності здобувачів освіти на одну посаду науково-педагогічного працівника у відповідних навчальних закладах. Йдеться і про особливості відображення інформації про них у Єдиній державній електронній базі з питань освіти, і про визначення нових рівнів військової освіти. Також узгоджуються норми зазначених законів з особливими законами України у сферах національної безпеки та оборони.

Внесуть до порядку денного депутати й проект постанови про встановлення іменних стипендій Верховної Ради студентам вишів.

У другому читанні народні обранці хочуть ухвалити законопроект, який вносить зміни до Земельного кодексу України, закону про оренду землі та встановлює мінімальний термін у 25 років для користування земельними ділянками під виноградники або їх закладання.

Новини по темі: Верховна Рада