25 листопада
Завантажити ще

Україна може отримати дрони, які ліквідували лідерів "Аль-Каїди"

Україна може отримати дрони, які ліквідували лідерів
Фото: commons.wikimedia.org

Перспектива постачання танків Україні змінила думку західних еліт щодо оснащення української армії. З'явилася надія, що ЗСУ отримають найсучасніші зразки зброї. Видання The Wall Street Journal повідомило, що американська компанія General Atomics пропонує продати українському уряду два бойові безпілотники Reaper MQ-9 За ціною 1 долар за дві штуки. Видання зазначає, що таку пропозицію концерн робить, щоб "допомогти країні захистити себе, оскільки вона готується до очікуваного російського наступу".

Однак є кілька "але". Угоду має схвалити президент США, а ось Києву доведеться викласти 10 млн доларів на доставку безпілотників і виділяти 8 млн доларів на рік на їхнє обслуговування. Наразі відомо, що цей БПЛА  вище за характеристиками, ніж турецькі «Байрактари».

MQ-9 Reaper у перекладі з англійської «жнець», що є натяком на словосполучення Grim Reaper («Похмурий Жнець», тобто "смерть"). Безпілотник може нести до чотирьох ракет "повітря - земля" AGM-114 "Хеллфайр" або чотири ракети "Хеллфайр" і дві бомби Mark 82 з лазерним наведенням.

Ці важкі дрони пройшли апробацію в Афганістані. Вони здійснили 16 нальотів на цілі в Афганістані із застосуванням бомб та ракет Hellfire. У квітні 2010 року в Афганістані ударом БПЛА Reaper було вбито третю людину в керівництві «Аль-Каїди» - Мустафу Абу Язід, відомого також як Шейх аль-Масрі. 7 травня 2012-го  ударом БПЛА Reaper ліквідували одного з керівників єменського крила «Аль-Каїди» - Фахда аль-Куса. 22 вересня 2016 року ударом БПЛА Reaper знищено лідера «Аль-Каїди» в Ємені Абдаллаха аль-Санаані. У 2009-му БПЛА Reaper були розміщені на Сейшельських островах для операцій проти піратів в Індійському океані.

ТТХ

Характеристики MQ-9 Reaper

  • Стеля висоти: 15 км;
  • автономність: 27 годин при повному завантаженні;
  • дальність: 1900 км;
  • місткість палива: 1300 кг;
  • довжина: 11 метрів;
  • вантажопідйомність: 1700 кг;
  • розмах крила: 20 м;
  • максимальна швидкість: 400 км/год;
  • крейсерська швидкість: 250 км/год.

А тим часом

Києву поставлять радари, що дозволяють засікати пуски ракет

Окрім цього, українські військові отримають у своє розпорядження радари ППО GM 200. Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що його країна виділить кошти на закупівлю радіолокаційних станцій Ground Master (GM200) для України.

- Радіотехнічні війська – це "очі" Повітряних сил, тому будь-яке посилення західними радарами допоможе нам краще бачити повітряні сили та краще їх виявляти не лише на нашій, але й на ворожій території, – сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

Модель GM200 з усім своїм обладнанням встановлюється у контейнер, що перевозиться вантажівкою з колісною формулою 8×8. Багатодіапазонний радар Ground Master GM200 здатний спостерігати за повітрям та поверхнею, виявляти повітряні цілі у радіусі до 250 кілометрів (у бойовому режимі – до 100 кілометрів).

GM200 має відкриту архітектуру з можливістю інтеграції з іншими системами Ground Master (GM 400), системами керування та системами ППО. Один радар може коштувати приблизно 23 мільйони доларів.

Радіолокаційні станції Ground Master (GM200). Фото: commons.wikimedia.org

Радіолокаційні станції Ground Master (GM200). Фото: commons.wikimedia.org

До речі

Ізраїль думає про передачу «Залізного купола»

До сьогодні всі розмови про надання нам ізраїльської системи ПРО «Залізний купол», який надійно закрив ізраїльське небо від атак ворожих дронів і ракет, стикалися з жорсткою та однозначною відповіддю Тель-Авіва – «Ні». Наразі риторика керівництва цієї країни нехай і незначна, але зрушила з мертвої точки. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в інтерв'ю CNN на запитання щодо можливого надання Україні цієї системи відповів: «Я, безумовно, вивчаю це питання». Ще не "так", але вже й не однозначне "ні".