22 листопада
Завантажити ще

Держдеп США включив телемарафон до доповіді про порушення прав людини в Україні

Держдеп США включив телемарафон до доповіді про порушення прав людини в Україні

Державний департамент США включив національний телемарафон до своєї доповіді про дотримання прав людини в Україні у 2023 році. Звіт опублікувало Бюро з питань демократії, прав людини та праці. У ньому йдеться, що телемарафон дотримується урядової лінії під час висвітлення війни.

- Конституція та закон передбачають свободу вираження думок, у тому числі для преси та інших засобів масової інформації, але влада не завжди дотримувалася цих прав. Президент Зеленський підписав указ про введення воєнного стану у лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії до України, який допускав подальші обмеження засобів масової інформації та свободи ЗМІ. Наприклад, національний телевізійний марафон – платформа каналів, які дотримуються урядової лінії у висвітленні війни, – сказано у документі.

У Держдепі зазначили, що національний телемарафон "забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм". Деякі ЗМІ повідомили, що їх усунули від вигідних контрактів на наземне мовлення та про тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року.

У документі Держдепу також йдеться про те, що влада України заборонила, заблокувала або ввела санкції проти ЗМІ та окремих журналістів, які вважалися загрозою національній безпеці або виражали позиції, які, на думку уряду, підривають суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Держдепі нагадали, що до телемарафону увійшли шість телеканалів – «1+1», «Україна 24», «Інтер», ICTV, громадська телерадіокомпанія «Національна громадська телерадіокомпанія» та урядове видання «Рада».

  • 8 квітня Мінкультури підтвердило, що телемарафон "Єдині новини" має статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Це означає, що його працівники підлягають бронюванню від мобілізації.
  • 15 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив у відповідь на відповідну петицію, що перенаправлення коштів, призначених для телемарафону, для Збройних сил України є недоцільним.