23 листопада
Завантажити ще

Україна повернула з російського полону 115 військових, серед них - терміновики, захисники Маріуполя та Чорнобильської АЕС

Україна повернула з російського полону 115 військових, серед них - терміновики, захисники Маріуполя та Чорнобильської АЕС

Україна та Росія провели черговий обмін полоненими, в рамках якого додому повернулися 115 наших земляків. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Телеграм-каналі.

– Ще 115 наших захисників повернулися сьогодні додому. Ми пам'ятаємо про кожного та кожного. Шукаємо і докладаємо максимум зусиль, щоби повернути всіх, - написав голова держави.

За його словами, серед звільнених – воїни Національної гвардії, Збройних сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби. Також президент подякував нашим бійцям за поповнення обмінного фонду та влади ОАЕ, які сприяли проведенню обміну.

- Дякую кожному підрозділу, який поповнює наш обмінний фонд. Це наближає визволення наших військових, громадянських із російського полону. Дякую нашій команді та партнерам, ОАЕ за те, що наші люди повертаються додому, - підкреслив Зеленський.

У пресслужбі ГУР уточнили, що всі звільнені є військовослужбовцями-строковиками, у тому числі - повномасштабної війни, які потрапили в полон ще в перші місяці. Серед українців, що повернулися, - дев'ять незаконно засуджених захисників.

- Звільнено військових моряків і трьох прикордонників, а також 82 захисники Маріуполя (з них півсотні захищали "Азовсталь"). Усі врятовані цього разу солдати, сержанти та матроси. Також додому повертаються шість нацгвардійців із гарнізону охорони Чорнобильської атомної станції, військовослужбовці, які захищали Київську, Донецьку області, Херсонщину та Луганщину, - йдеться у заяві.

За даними відомства, звільнені воїни також брали участь у важких боях за Гостомель та запасний командний пункт Генштабу на Київщині, а на Херсонщині – за пропускний пункт "Чонгар" на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом. У спецслужбі також повідомили, що багато бійців мають проблеми зі здоров'ям унаслідок поранень та через недотримання Росією норм Міжнародного гуманітарного права у полоні.

Український омбудсмен Дмитро Лубинець повідомив, що сьогоднішній обмін полоненими став 55-м із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За цей час Києву вдалося повернути додому 3520 українців. За його словами, надалі всіх на них чекатиме медичний огляд та реабілітація, а також відновлення документів та банківських карток.

  • 17 липня в результаті проведених Координаційним штабом за дорученням Президента України заходів вдалося звільнити з ворожого полону ще 95 українських військовослужбовців.
  • 15 серпня голова Служби безпеки України Василь Малюк повідомив, що до переговорної групи з обмінів полоненими входитимуть представники СБУ, ГУР, МВС, ЗСУ, СЗР та омбудсмена.