Завантажити ще

Костін звільнився з посади Генпрокурора через скандал з МСЕК

Костін звільнився з посади Генпрокурора через скандал з МСЕК
Фото: facebook.com/AndriyKostinUa

Андрій Костін заявив про звільнення з посади Генерального прокурора через корупцію в МСЕК та скандалу з прокурорами, які отримали інвалідності. Про це йдеться у заяві, яка опублікована в телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора.

- Я вдячний президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але у зазначеній ситуації вважаю за правильне заявити про звільнення з посади Генерального прокурора, — заявив Костін.

Генпрокурор пояснив, що сьогодні президент України провів засідання РНБО щодо “очевидно аморальної ситуації з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів”. Наразі на всіх рівнях у державі тривають перевірки, розслідуються кримінальні провадження.

- Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України. Вважаю абсолютно правильною позицію президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі політична відповідальність, — підсумував він.

Раніше 22 жовтня Володимир Зеленський повідомив у своїх соціальних мережах, що провів засідання РНБО по ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності.

- Окремо розглянули ситуацію в системі органів прокуратури України. Доповідав Генеральний прокурор Андрій Костін… Також повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України, — заявив він.

  • 17 жовтня головного прокурора Хмельницької області Олексія Олійника звільнили після скандалу з оформленням "інвалідності" для нього та 49 підлеглих.
  • 27 липня 2022 року народного депутата від «Слуги народу» Андрія Костіна призначили новим Генпрокурором України. Відповідне рішення було підтримано у Верховній Раді майже конституційною більшістю голосів. "За» проголосувало 299 народних депутатів.