Україна зацікавлена в отриманні від Польщі будинку у Познані, з якого виселяють генеральне консульство Росії. Про це Укрінформу повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
- Я вдячний польському колезі за цю пропозицію. Ми вже відправили офіційну ноту польській стороні з відповідним запитом і чекаємо на конкретні деталі, — розповів він.
Глава МЗС додав, що у Великопольському воєводстві перебуває чимало громадян України, тож Познань розглядають як одну з можливих локацій для розширення консульської присутності в Польщі.
У Польщі на сьогодні функціонує п’ять державних консульських установ України: генконсульства в Любліні, Кракові та Вроцлаві, консульство у Гданську і консульський відділ у Варшаві. У Польщі на сьогодні може проживати приблизно три мільйони громадян України.
16 листопада глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що, якщо Україна звернеться про використання нерухомості, яка звільниться після росіян, для відкриття власної консульської установи, то Варшава поставиться до цього з «найбільшою симпатією».
Сікорський зауважив, що термін дії договору оренди цієї нерухомості закінчується наприкінці листопада. До цього часу росіяни повинні будуть її повністю залишити. За його словами, сьогоднішня мережа українських консульств, враховуючи безпрецедентне зростання кількості українських громадян у Польщі, не відповідає консульським потребам.
22 жовтня глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава відкликає згоду на функціонування генконсульства Росії у Познані через участь Росії у підготовці диверсій як у Польщі, так і країнах Європи.
Станом на сьогодні у Польщі, крім посольства РФ у Варшаві, функціонують російські генконсульства у Познані, Кракові та Гданську. За інформацією МЗС РФ, персонал генконсульства РФ в Познані складається з трьох осіб: генконсула Івана Косоногова, консула Ніколая Мещерякова й аташе Ірини Прозорової.