Законопроєкт про віртуальні активи не дозволить легалізувати корупційні статки посадовців. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у телеграм-каналі.
- Кожен чиновник декларує свій майновий стан і доходи. Якщо ми не зазначаємо актив в декларації або не можемо пояснити його походження — за це передбачена кримінальна відповідальність. Тому, якщо чиновник або депутат задекларує крипту, якої в нього нема в декларації — напевне сяде. Якщо не зможе пояснити, звідки в нього дохід на придбання крипти — також, — написав він.
24 квітня комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав ухвалення законопроєкту про віртуальні активи у першому читанні. У документі йдеться про те, що віртуальні активи не є грошима і не можуть використовуватися як офіційний засіб платежу в Україні. Їх правовий режим буде близький до режиму рухомого майна з погляду цивільного права. Разом із тим, редакція, запропонована до першого читання, передбачає ототожнення токенів електронних грошей з електронними грошима в розумінні закону "Про платіжні послуги".
Законопроєкт вводить податкові зобов'язання для операцій з віртуальними активами, зокрема оподаткування прибутку від їх продажу, з урахуванням витрат на придбання чи створення.