16 травня
Завантажити ще

Бріджит Брінк пояснила, що пішла з посади посла США в Україні через політику Трампа, та назвала Росію "чистим злом"

Бріджит Брінк пояснила, що пішла з посади посла США в Україні через політику Трампа, та назвала Росію
Фото: armyinform.com.ua

Колишній посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що подала у відставку у квітні 2025 року через зовнішню політику американського президента Дональда Трампа. Про це вона написала в колонці для Detroit Free Press.

Вона зазначила, що останні три роки роботи в Україні були «найскладнішими» в її житті. Вона наголошує, що була віддана як підтримці України в умовах «жорстокої та неспровокованої агресії з боку Росії», так і Сполученим Штатам.

Публікуємо текст заяви Бріджит Брінк повністю.

"Я була послом США в Україні. Я пішла у відставку через зовнішню політику Трампа"

- Я щойно повернулася до Мічигану після трьох років найскладнішої роботи в моєму житті, служби послом США в Україні, — підтримки нашого демократичного союзника проти жорстокої, неспровокованої агресії з боку Росії.

Я з гордістю служила п'ятьом президентам — республіканцям і демократам, щоб переконатися, що Сполучені Штати є найсильнішою та найвеличнішою країною, яку коли-небудь знав світ.

Я поважаю право та відповідальність президента визначати зовнішню політику США — з належним контролем і противагою з боку Конгресу США. Роль американської зовнішньої служби полягає у виконанні цієї політики. На жаль, політика з початку адміністрації Трампа полягала в тому, щоб чинити тиск на жертву, Україну, а не на агресора, Росію.

Таким чином, я більше не могла сумлінно виконувати політику адміністрації та вважала своїм обов'язком піти у відставку. Після майже трьох десятиліть служби нашій країні я пішла у відставку з посади нашого посла в Україні.

Я не можу стояти осторонь, поки в країну вторгаються, демократію бомбардують, а дітей вбивають безкарно. Я вважаю, що єдиний спосіб захистити інтереси США — це відстоювати демократії та протистояти автократам. Мир будь-якою ціною — це зовсім не мир, а умиротворення. І історія неодноразово вчила нас, що умиротворення не веде до безпеки, стабільності чи процвітання. Воно призводить до більшої війни та страждань.

«Чисте зло»

З моменту початку повномасштабного вторгнення до України 24 лютого 2022 року Росія зробила те, що можна описати лише як чисте зло: убила тисячі мирних жителів, включаючи 700 дітей, ракетами та безпілотниками, які вражали їхні будинки та квартири посеред ночі.

Вона скоїла понад 150 000 воєнних злочинів, викрала 20 000 дітей з їхніх сімей та змусила мільйони чоловіків, жінок та дітей тікати до Європи та інших країн.

Протягом трьох років я чула історії, бачила жорстокість та відчувала біль сімей, чиї сини та доньки були вбиті та поранені російськими ракетами й безпілотниками, які вражали дитячі майданчики, церкви та школи. За свою кар'єру в зонах конфліктів я на власні очі бачила масові звірства та безпідставні руйнування, але ми ніколи не бачили такого систематичного, такого поширеного та жахливого насильства в Європі з часів Другої світової війни.

"Те, що ми робимо, має значення"

Чому вторгнення Росії до України має значення для Сполучених Штатів?

Це має значення, тому що те, як ми впораємось із цією війною, багато про що скаже нашим друзям, а також нашим ворогам. Якщо ми дозволимо Путіну силою змінити кордони, він не зупиниться на Україні. Повірте на слово, амбіції Путіна — відродити імперське минуле, і він не може зробити це, не загрожуючи безпеці наших союзників по НАТО.

І якщо Путін досягне успіху, це надішле сигнали Китаю, які підірвуть баланс безпеки в Азії та в усьому світі. Це матиме глибокі наслідки для безпеки, захисту та процвітання Америки.

Європа є нашим найбільшим торговельним партнером, чий обсяг відносин становить 1,6 трильйона доларів, що забезпечує 16 мільйонів робочих місць на обох континентах, зокрема тут, у Мічигані. Збереження 80 років миру, що виникли внаслідок руйнувань Другої світової війни, а також економічного зростання, торгівлі та реальних робочих місць, що з цього випливають, – ось що стоїть на кону для нас у війні Росії в Україні.

Але війна Росії – це більше, ніж зовнішня політика чи економіка. Вона стосується того, ким ми є.

"США повинні очолити вільний світ"

Мій дідусь, який виріс у Шарлотті, штат Мічиган, з гордістю служив нашій країні солдатом у Другій світовій війні, а моя бабуся ростила свою єдину дитину, здаючи в оренду кімнати в їхньому будинку в Лансінгу. Мої бабуся та дідусь не бачилися три роки, і моя мама не знала свого батька, коли він повернувся додому, але вони розуміли, що потрібно робити те, що правильно.

Америка, яку я люблю та якій служили наші бабусі й дідусі, ніколи б не стояла осторонь і не дозволила б таким жахам статися.

Або не перестала б допомагати нашим друзям. Або заспокоїла б агресора.

Ми повинні міцно триматися за те, ким ми є — справедливим, щедрим і працьовитим народом, благословенним демократичним і відповідальним урядом, найбільш вільною ринковою економікою у світі та найпотужнішою армією в історії людства. Ми повинні продемонструвати лідерство перед обличчям агресії, а не слабкість чи співучасть. Коли Америка не веде вільний світ, під загрозою наш власний успіх як нації.

Це та Америка, яку я люблю та служінням якій пишалася щодня.

Можливо, я більше не американський дипломат, але я ніколи не перестану вірити в необхідність американського лідерства для забезпечення нашого власного майбутнього і пропонування маяка надії та можливостей для кожного жителя Мічигану, кожного американця й багатьох інших людей у ​​всьому світі.

Бріджит Брінк, уродженка Гранд-Рапідс, пішла у відставку з посади посла США в Україні у квітні після майже трьох десятиліть роботи на закордонній службі США.

  • Бріджіт Брінк офіційно стала послом США в Україні у травні 2022 року. До цього вона була послом США у Словаччині, а ще працювала в Бюро з європейських та євразійських справ Державного департаменту США.
  • 15 травня у Facebook обговорювали посольство США у Києві, яке не привітало українців з Днем вишиванки. У цьому побачили політичний підтекст.
Новини по темі: Новини США посольство США